MobilShift

Twitter canlı yayın Android uygulaması

20.04.2015
171
Twitter canlı yayın Android uygulaması

Twitter canlı yayın uygulaması Colissa

Son günlerde popüler konulardan biriside Twitter üzerinden canlı yayın yapmak, Meerkat isimli uygulama ile duymaya başladığımız ve Periscope’la devam eden bu uygulama serisinde, Türkiyede de rakip çıkmış durumda. Twitter üzerinden canlı yayın yapmaya yarayan uygulamalardan olan Meerkat ve Periscope uygulaması Sadece Ios işletim sisteminde kullanılmakta, ama Android kullanıcıları içinde bazı uygulamalar bulunmaktadır. Twitter üzerinden canlı yayın yapmanıza olanak sağlayan uygulamaların başında ise iki Türk tarafından hazırlanmış olan bir uygulama olan Colissa gelmektedir.

Colissa nedir, nasıl çalışır

Colissa, Twitter hesabınızı kullanarak canlı yayın yapmanızı sağlayan bir yazılımdır, Android uygulamalar içinde Periscope gibi, bir uygulama olmamasını gören, iki Türk tarafından yapılmış olan uygulama, şuanda beta sürümünde yayınlanmıştır ve eksiklikler giderilerek, daha stabil bir hale getirilmektedir.

colissa-indirColissa nasıl çalışır?

Colissa uygulaması için uygulamayı yükledikten sonra, Start tuşuna basmanız yeterlidir ve kameranız açılacak ve canlı yayın başlayacaktır, dilerseniz Stop ile canlı yayını sonlandırabilirsiniz.

[highlight] https://play.google.com/store/apps/details?id=info.rast.livestream [/highlight]

ETİKETLER:
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.