MobilShift

Twitter bu telefon numarasına ait birden fazla hesap bulduk hatası

09.01.2022
176
Twitter bu telefon numarasına ait birden fazla hesap bulduk hatası

Twitter hesabı açarken bazı kullanıcılar “Twitter bu telefon numarasına ait birden fazla hesap bulduk” hatası alabilmektedirler. Bu hata neden olur? Bu hatanın çözümü nedir? Bunlara değinmek ve hatanın olası çözümlerini bulmanıza yardımcı olacağız.

Twitter hesap oluştururken bizden şu bilgileri istemektedir.

  • e-posta adresi
  • kullanıcı adı
  • telefon numarası

Twitter hesap açarken bu bilgileri verdiğiniz zaman bu bilgilere ait birden fazla hesap bulduk hatası alabilirler. Bunun sebeplerini araştırdığımız zaman olası sebepleri şunlar olabilir.

Birden fazla hesap bulduk hatası

  • Verdiğiniz bilgiler devre dışı bırakılmış bir hesapla ilişkili olabilir.
  • Hesabınız Askıya alınmış olabilir.
  • Seçtiğiniz kullanıcı adı başkasına ait olabilir

Şimdi bu seçeneklerin nedenleri ve çözümleri hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Verdiğiniz bilgiler devre dışı bırakılmış bir hesapla ilişkili olabilir.

Verdiğiniz bilgiler, askıya alınmış bir hesapla ilişki ise, bu hatayı alırsınız. Hesabınız bir şekilde “devre dışı” bırakılmıştır ve siz bu hesaba giriş yapmaya çalışıyor olabilirsiniz. Bu durumda “bu e-posta adresine ait birden fazla hesap bulduk” hatası almanız doğaldır.

Twitter hesabı size ait ve devre dışı bırakıldıysa, o zaman hesabınızı kurtarmak için 30 gün beklemeniz gerekebilir.

Twitter’da bir hesabı devre dışı bıraktığınızda, kullanıcı adı ve e-posta adresleri 30 gün boyunca başka bir hesap tarafından kullanılamaz.

Devre dışı bırakılma tarihinden itibaren 30 gün geçtiği halde aynı hatayı alıyorsanız, Twitter destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Hesabınız Askıya alınmış olabilir.

Giriş yapmaya çalıştığınız Twitter hesabınıza ait Kullanıcı adınız veya e-posta adresiniz askıya alınmış bir hesapla ilişkili olabilir. Bu durumda şunu bilmelisiniz ki, Twitter askıya alınan hesaplara eklenmiş kullanıcı adları ve e-posta adreslerinin kullanılmasına müsaade etmez.

Seçtiğiniz kullanıcı adı başkasına ait olabilir

Twitter’da hesap açmaya çalıştığınız e-posta, telefon ya da kullanıcı adınız başkası tarafından alınmışsa bu hatayı alırsınız.

Twitter’da bir e-posta adresi aynı anda sadece bir Twitter hesabıyla ilişkilendirilebilir. Ancak hesabın size ait olduğunu düşünüyorsanız, “şifremi unuttum” seçeneğinden bu e-posta adresine bir mesaj gönderilmesini deneyebilirsiniz. Eğer e-postanıza bir bağlantı gönderilmişse, o zaman hesabınızı geri almanız mümkündür.

Twitter hesabınızı kapatmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.