MobilShift

Turkcell içerik servisleri nedir | Katma Değerli Servis

12.12.2016
51
Turkcell içerik servisleri nedir | Katma Değerli Servis

Turkcell içerik – katma değerli servisleri nedir ne işe yarar?

Turkcell katma değerli servisleri veya içerik servisleri adı altında bir çok genelde de ücretli servis hizmeti sunar. Turkcell içerik servisleri kullanım alanlarına göre, haber, döviz, spor, gezi veya dergi abonelikleri vb. bir çok farklı kategoride olabilir ve bu servisler katma değerli servisler olarak bilinirler.

Turkcell katma Değerli Servisler ise karşılığında bir ücret ödeyeceğiniz bir servis anlamını taşır, bu servisler abone olduğunuzda, faturanıza ek bir ücret yansımaktadır, faturanıza yansıyacak olan ücret abone olduğunuz servise göre değişebilmektedir.

turkcell-izin-iptali

Örneğin, günlük döviz bilgileri yada hava durumu bilgileri olabileceği gibi, burç yorumları gibi servislerde bu kapsamdadır. Bu servislere abonelikleriniz bulunabilir ve eğer faturanızı da detaylı olarak incelemiyorsanız, her ay faturanıza ek bir çok kalem ücret ödemek durumunda  kalıyorsunuz demektir.

Faturanızı Kontrol edin Sorgulayın

Bu servislere aboneliklerinizi kontrol edebilir yada sorgulayabilirsiniz. Turkcell aboneleri için anlık olarak hangi içeriklere abone olduğunuzu görebilmek için DURUMUM yazıp 2200 a gönderin. gelecek mesajda hattınıza tanımlı abonelikler gönderilmektedir, bunları inceleyerek, tarafınızdan yapılmayan abonelikleri iptal ettirin.

Bu tür aboneliklerden korunmanın en iyi yolu ise bu tür kampanya mesajlarının tarafınıza ulaşmasını engellemektir, bu işlem ise izin iptal servisini aktif hale getirmek ile olur.

Sürpriz fatura ile karşılaşmamak için, İzin iptal servisi nedir ve nasıl kullanılır hakkında daha önce yazdığımız “İzin İptal servisi” isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.