MobilShift

Turkcell 5G Nasıl Açılır?

25.07.2019
82
Turkcell 5G Nasıl Açılır?

Türkiye’de hizmete girmesi beklenen 5G servisi bizi nasıl etkileyecek? Hangi telefonlar 5G desteği sağlayacak ve bizim ne yapmamız gerekecek.

Bu yazıda ise 5G nedir ve ne işe yarar, akıllı telefonlarda 5g servisi nasıl aktif hale getirilir ve açılır? gibi sorulara cevaplar bulabileceksiniz.

Bu yazımızda size mevcut telefonlarınızda Turkcell 5G servisini kullanabilmeniz için yapmanız gereken ayarları anlatacağız. Turkcell 5G servisini kullanabilmeniz için telefonlarınızın da bu servisi desteklemesi gerekmektedir. 

Dünyada yeni hizmete girmeye başlayan ve test aşamasında olan 5g servisi için yapmanız gereken bir işlem şuan için bulunmuyor. Telefonlarınızın muhtemelen destekleyeceği bu hizmet için uyumlu bir sim kart ve abonelik işlemi gerekmektedir.

Detayları daha ileride belli olacak olan sistem ile ilgili olarak 5G servisi için bir abonelik paketi ve tarifenizin olması gerekiyor.

Turkcell 5G için aktif bir pakete sahip olmanız durumunda yapmanız gereken şey ise, operatörünüzün belirleyeceği bir kısa mesaj servisi ile hizmete kaydolarak kullanmak olacaktır. 

Şuan mevcut kullanılan 4.5g servisi için 4.5 yazarak 2222’ye mesaj atmanız yeterli geliyordu, muhtemelen 5G servisinden de yararlanabilmeniz için buna benzer bir hizmet devreye sokulacaktır. 

turkcell 5g açma

Turkcell 5g Açma Konusunda Ne yapabilirim?

Turkcell 5g açmak için ilk olarak kullandığınız telefonunuzun buna uyumlu olması gerekmektedir, ardından telefonunuzda bazı ayarları da yapmanız gerekmektedir. Telefonlar için değişiklikler gösterse de, 4.5g ve 5g ayarlarını telefonlardan değiştirebilmeniz de mümkün olabilmektedir. 

Dünya çapında 5G teknolojisine geçen ilk operatörlerden olma özelliğine sahip olan Turkcell 5G teknolojisini kullanabilmek için dediğimiz ayarları yapmanız halinde hizmete tam olarak girdiğinizde kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Turkcell aktif olarak 5g teknolojisine geçtiğinde bu ayarları yaparak 5g açma işlemlerinizi de yaparak yüksek hızda internet ve veri aktarımı yapabilmenize olanak sağlayan bu teknolojiyi kullanabileceksiniz. 

 

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İlhan Coşkun dedi ki:

    Turkcell 5G cihazı nasıl alabilirim

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.