MobilShift

Turkcell 4.5g internet ayarları alma

02.09.2015
195
Turkcell 4.5g internet ayarları alma

Turkcell 4.5g internet ayarları nasıl alınır?

Türkiye 4.5G ile tanıştı ve 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle hizmete girdi. Peki 4.5G hizmetinden nasıl yararlanacağım, bu internet hızından faydalanmak için neler yapmam gerekli? Türkcell müşterileri, 4.5G için hangi ayarları yapmalılar.  Turkcell 4.5G internet ayarları nasıl yapılacak,  Turkcell 4.5G’den yararlanmak için, telefonunuzu hangi  ayarları nasıl yapacaksınız? Bu yazımızda Turkcell 4.5G için internet ayarlarını yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışacaktır.

Turkcell 4.5G İnternet ayarları

Turkcell aboneleri için 4.5g interneti nasıl ayarlanabilir? Turkcell 4.5G servislerini kullanabilmeniz için, Türkcell tarafından sunulan paketlerden bir tanesini seçerek, ilgili tarifeye geçmeniz gereklidir. Turkcell 4.5G ayarlarını almak için bir işleme veya manuel olarak bir ayar yapılmasına gerek yoktur.

Türkcell 4.5G için ilk olarak bir talepte bulunmanız gereklidir, Türkcell 4.5G abonelik talebinizi iletmek için 4.5G yazın ve 2222 numaralı telefona gönderin.

Ayrıca SIM kartınızın ya da cihazınızın uyumlu olup olmadığını öğrenmek için 4.5G yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.

Telefonunuzun 4.5G uyumlu olması ve bir kapsama alanı içinde olmanız durumunda internet ayarlarınız otomatik olarak şebekeye dahil olacak şekilde ayarlanmıştır. Turkcell 4.5G servisinden yararlanmak için, telefonunuzun “Mobil Veri” seçeneğinin aktif olması da gerekmektedir. Bunların tümünü yaptıktan sonra, 4.5G ile internete bağlanmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bunların dışında Turkcell internete bağlanmakta zorlanıyorsanız, aşağıdaki ayarı yapmayı deneyiniz.

Cihazınızın “Ayarlar” menüsünden, mobil şebeke seçeneğinden “Erişim Noktası” adları’na girin, son olarak buradan, sağ üst tarafta “Menü” bölümüne basın ve “Yeni Apn”i seçin.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.