MobilShift

Türkcell 4.5G açma

02.04.2016
269
Türkcell 4.5G açma

Türkcell 4.5G servisini nasıl açılır?

Türkcell 4.5G açma işlemi nasıl yapılır? Artık cep telefonlarınızda ve tabletlerinizde, hızlı internet hizmetini kullanabilirsiniz. 4.5G eski bir teknoloji olan 3G’ye göre oldukça yüksek hızda veri transferi ve internet hizmetinden yararlanmak için yapmanız gerekenler nelerdir. Türkcell 4.5G servisinden yararlanmak için gerekli olan ayarlar ve işlemler nelerdir.

Türkcell 4.5G Ayarları nasıl yapılır?

Türkcell 4.5G servisinden yararlanabilmeniz için ilk olarak bir talep işlemi yapmalısınız, ayni Türkcell 4.5G hizmetinin hattınıza tanımlanması gerekmektedir, bu işlem içinde yapmanız gereken şey bir talep SMS’i göndermektir.

Türkcell 4.5G servisinizi açtırmak için 4.5G yazın ve 2222’ye bir SMS gönderin, bu SMS ile 4.5G hizmetiniz aktifleştirilecektir.

Türkcell 4.5G Açma için gerekli olan bir kaç bileşen daha bulunmaktadır, bunlar uyumlu bir sim kart, uyumlu bir telefon ve kapsama alanı içinde olmanızdır.

Türkcell 4.5G için uyumlu sim kartınızı Türkcell iletişim noktalarından ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Cihazınızın da 4.5G LTE teknolojisine uygun olması gereklidir.

Sim kart ve cihazınızın uyumlu olup olmadığını öğrenmek için 4.5G yazarak 2222’ye atacağınız mesaj, sonunda kontrol edilerek tarafınıza iletilecektir.

Tüm bu işlemlerden sonra, telefonunuzda yapmanız gereken bir kaç küçük işlem vardır, bu işlem Mobil veri seçeneği altında servisler bölümünden 4G seçeneğini işaretlemek veya LTE seçeneğini seçerek, telefon ayarlarınızı yapmak olacaktır.

Cep telefonu ekranında 4G veya LTE yazısını gördüğünüzde artık 4G hızından yararlanmaya başlamışsınız demektir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.