MobilShift

Tüm Modem Şifreleri | Modem Arayüz giriş

14.02.2017
78
Tüm Modem Şifreleri | Modem Arayüz giriş

Varsayılan modem şifreleri, bir modeme bilgisayar üzerinden bağlanmak için gerekli olan bir bilgidir. Her modem fabrikada üretilirken varsayılan olarak bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması koruma altına alınır. Bu yazıda ise sizlere her marka ve modele ait Modem giriş şifrelerini vereceğiz, bu yazıda olmayan modemleri bize bildirmeniz halinde listeye eklenecektir.

Varsayılan Modem Şifreleri 2017

Varsayılan modem şifreleri her marka ve modele göre değişmektedir, Türkiye’de satılan modemlere ait giriş şifreleri fabrikasyon olarak belirlenmektedir, siz modeme kurulum aşamasında tanımlanan bu şifreyi değiştirmeli ve kendinize ait bir şifre belirlemeniz gereklidir.

Varsayılan Modem şifreleri Listesi

Bilinen tüm marka ve modellere ait varsayılan modem şifreleri listesini aşağıda bulabilirsiniz. Listede yer almayan modem modelinizi bize yorum kısmından bildiriniz. Listeden modeminize ait marka ve modeli bularak, yanında yer alan giriş kullanıcı adı ve şifre bilgisini kullanarak modeme giriş yapabilirsiniz.

Modem şifrenizi öğrendiniz şimdi yapmanız gereken şey, Modeme ait ip numarasından giriş yaparak modem ayarlarına ulaşmak, modem ip numarası genelde http://192.168.1.1, http://192.168.2.1, http://192.168.1.2 adreslerinden birisidir.

Bu adresi Web tarayıcınıza yazarak URL kısmından giriş ekranına ulaşabilirsiniz. karşınız gelen kullanıcı adı ve şifre bölümüne ise modeminize ait şifreyi yazarak giriş yapınız. Eğer şifre hatalı diyor veya giriş yapamıyorsanız şifre alanını boş bırakarak tekrar deneyiniz.

Modem şifremi değiştirdim ama hatırlamıyorum o zaman ne yapacağım. Bu durumda yapmanız gereken tek şey modemi sıfırlamaktır. Modem şifrenizi bilmediğiniz için modem ayarları bölümüne şifrenizi sıfırlamak için giremeyeceksiniz ve bu durumda şifrenizi değiştirmek için tek yol, modem şifrenizi sıfırlamak olacaktır.

Modem şifre sıfırlama

Modem şifrenizi sıfırlamak için modeme Hard Reset atmalısınız, bu durumda modem sizin yada başka birisinin yapmış olduğu tüm ayarlar sıfırlanır ve modem fabrika ayarlarına döner ve varsayılan şifreyi kullanarak modem ara yüzüne giriş yaparak modem şifrenizi veya internet Wi-Fi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

https://www.teknikpost.com/modem-hard-reset-atma/

Varsayılan Modem Şifreleri Listesi

Aşağıda tüm marka ve modeller için bulabildiğimiz tüm kullanıcı adları ve şifreleri bulabilirsiniz. Daha önce de dediğimiz gibi, eğer modem marka ve modeliniz listede yok ise bize bildirmekten çekinmeyiniz.

http://www.phenoelit.org/dpl/dpl.html

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.