MobilShift

Ttnet Huawei HG 521 modem şifre değiştirme

23.07.2015
94
Ttnet Huawei HG 521 modem şifre değiştirme

Ttnet Huawei Hg 521 model modem şifresi admin paneline giriş nasıl yapılır ve modem şifresi nasıl değiştirilir? Ttnet Huawei Hg 521; Ttnet tarafından verilen bir modemdir, Adsl bağlantı için kullanılan bir modemdir, bu yazıda Hg 521 modeline ait admin paneline Web üzerinden giriş ve şifre değiştirme işlemi anlatılmaktadır.

Ttnet Huawei HG 521 modem şifre değiştirme

Mozilla Firefox, Chrome veya Internet Explorer  gibi bir web tarayıcısını açarak adres çubuğuna “192.168.1.1” yazarak klavyeden enter tuşuna basarak web arayüzüne ulaşın. Web arayüzünde, modem arayüzüne giriş için Kullanıcı adı ve şifre ile gireceğiniz bir alan bulunur. Huawei Hg 521 modelinde, varsayılan, yani fabrika çıkışı giriş bilgileri şu şekildedir, bunları gerekli yerlere girin.

  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: ttnet

Bu giriş bilgileri, fabrika tarafından belirlenmiş olan Ttnet tarafından dağıtılan Huawei Hg 521 modeline ait giriş bilgileridir. Modem kurulum işleminden sonra, şifrenizi değiştirmiş iseniz, yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz, şifrenizi değiştirdiyseniz ama hatırlamıyorsanız, modeminize Hard reset atarak sıfırlamanız ve ondan sonra bu işlemleri yapmanız gereklidir.

Huawei Hg 521 Modem yönetim paneli

Modem Web ara yüzünden, modem ayarları sayfasına giriş yaptıysanız, karşınıza gelen ayarlar ekranında bazı ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz. İnternet bağlantınızı kurmak veya şifrenizi değiştirmek için bu paneli kullanabilirsiniz. İnternet kurulumu için modem ara yüzünden Temel menüsünde, Wan alt menüsünde bulunan “Etkinleştir” kutusunu işaretleyiniz.

Huawei Hg 521 Modem şifresi belirleme ve değiştirme

Sol bölümde bulunan Temel menüsündeki Lan alt menüsüne tıklayınız ve gelen sayfadaki ve üst bölümde bulunan sekmelerden Wlan sekmesine tıklayınız ve sayfanın alt kısmına doğru Wpa paylaşımlı anahtar yazan yere, kendinizin belirleyeceği, dilediğiniz bir şifre yazınız.

Huawei Hg 521 modeline ait modem için Web ara yüzüne giriş, Kurulum ve Şifre belirleme, değiştirme işlemlerinizi bu şekilde yapabilirsiniz. Burada belirleyeceğiniz akıllı anahtar WiFi yani kablosuz bağlantınıza bir şifre belirler, Bilgisayarınıza yada mobil cihazınızdan modeme bağlantı için bu akıllı anahtarı bağlanma için kullanmalısınız.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.