MobilShift

Ttnet Fatura Sorgulama

27.12.2021
139
Ttnet Fatura Sorgulama

Ttnet – Türk Telekom Aboneleri için fatura sorgulaması nasıl yapılır? Ttnet müşteri iseniz adınıza yansımız faturaları online olarak, web ya da mobil cihazlardan öğrenebilirsiniz.

Bu yazıda size, Ttnet müşterileri için online fatura sorgulama hizmeti ile adınıza çıkarılmış olan son fatura miktarını öğrenebilirsiniz.

Ttnet tarafından sunulan hizmetler, mobil, ev interneti ve tivibu gibi hizmetlere ait faturalarınızı internetten Web veya mobil telefondan kolayca öğrenebilirsiniz.

Ttnet Borç sorgulama için size 3 seçenek sunacağız. Bu üç seçenek üzerinden rahatça ve güvenle internet faturalarınızı sorgulayabilirsiniz.

  • Ttnet Telefon Numarası ile Fatura  Sorgulama
  • Ttnet E-Devlet üzerinden Fatura Sorgulama
  • Ttnet Uygulama Üzerinden Fatura Sorgulama

Ttnet Online Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlk olarak Ttnet abonesi iseniz bu hizmeti kullanabileceğinizi belirterek hemen işlemin nasıl yapıldığına geçelim. İlk olarak resmi Online sorgulama sayfasına ulaşarak buradaki bilgileri dolduralım.

Peki bizden Ttnet fatura sorgulaması için hangi bilgiler istenecek. Diyelim ki mobil telefonunuzun faturasını sorgulamak istiyorsunuz o zaman aşağıdaki işlemleri yapmanız lazım.

Aşağıdaki formda yer alan fatura sahibi T.C Kimlik numarası ve kişiye ait telefon numarası bilgisini giriniz.

ttnet fatura sorgulama

Ardından, güvenlik kısmında yazan karakterleri yazın, eğer okuyamıyorsanız “yenile” butonu ile karakterleri yenileyebilirsiniz.

Ttnet Online Faturanızı bu şekilde sorgulayabilirsiniz. Ttnet sorgulama ile, cep telefonu faturanızı varsa ev telefonunuzu ve internetinizi ve Tivibu abonelik faturanızı sorgulayarak adınıza düzenlenmiş faturaları görebilirsiniz.

Ttnet E-Devlet Üzerinden Fatura Sorgulama

Ttnet faturanızı, yukarıda anlatıldığı şekilde sorgulamanın dışında bir yöntem daha vardır. E-Devlet üzerinden de dilerseniz faturanızı kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için E-devlet hizmetine mobil cihazdan ya da web üzerinden giriş işlemi yapmanız gerekir.

E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan “Arama” kısmına “ttnet” yazarak hizmete ulaşmalısınız. Ardından adınıza herhangi bir fatura varsa burada görüntülenecektir.

ttnet fatura sorgulama e-devlet

E-Devlet üzerinden başkasına ait bir faturayı sorgulamanız mümkün değildir. E-Devlet üzerinden adınıza kayıtlı bir aboneliğiniz varsa, bu işlem ile direkt olarak karşınıza çıkacaktır. 

Eğer ödenmemiş bir faturanız varsa bu alanda görüntülenecektir.

Ttnet Mobil Uygulaması İle Borç Sorgulama

Dilerseniz Ttnet tarafından Google Play ve IOS Market üzerinde yer alan uygulamayı kullanarak, faturanızı sorgulayabilirsiniz.

Ttnet mobil uygulaması ile, fatura sorgulama, geçmiş faturalı görebilme, abonelik bilgileri, kampanyalar ve hattınızla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ttnet Uygulamasını Aşağıdaki Linklerden İndirebilirsiniz.

Android için

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tmob.AveaOIM&hl=en&gl=US

İos İçin

https://apps.apple.com/tr/app/t%C3%BCrk-telekom-online-i-%C5%9Flemler/id496489138?l=tr

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.