MobilShift

Ttnet Airties Modem Şifreleri

27.10.2017
44
Ttnet Airties Modem Şifreleri
Ttnet kullanıcıları için verilmiş Airties markalı modemler için arayüz şifreleri ve modem ayarları için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekir. Peki kurulumu nasıl yapılır? Türk Telekom Abonelerine Hizmet için kullanılmak üzere modem vermektedir. Bu Modemlerin şifreleri arayüzüne girerek değiştirilebilir. Ancak zaman içinde modem şifrenizi unutmuş olabilirsiniz.

Ttnet Modem Arayüzü Şifre Ayarları

Modem şifrenizi modem ayarlarına giriş yaparken ve kablosuz ağ bağlantılarını ayarlamak için kullanırsınız. Peki Ttnet Airties modem web ara yüzüne giriş için kullanılacak yol ve yöntemler nelerdir? Bu ayarlar ile nasıl şifrenizi değiştirebilirsiniz ve internet bağlantısı kurabilirsiniz, aşağıda anlatılmaktadır.
Ttnet Airties modem şifrem nedir hatırlamıyorsanız, modeminizi sıfırlamak suretiyle varsayılan şifre ile giriş yapabilirsiniz.
  • İlk olarak modeminizi açık konuma getirin.
  • Modemi açtıktan sonra, bir internet tarayıcı (Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) açın.
  • Adres çubuğuna http://192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basınız.
Karşınıza web ara yüzüne girmeden önce bir Giriş ekranı gelecektir, bu ekranda şifre isteyen bölüm bulunmaktadır.
Airties için varsayılan modem şifresi bulunmaz, bu alanda bir şey yazmadan boş bırakın ve “Tamam” tuşuna basarak, modem ara yüzüne giriş yapınız.
Eğer bu bölümde interneti satın aldığınız servis sağlayıcı tarafından bir şifre ve kullanıcı adı belirlenmiş olabilir.
Bu durumda ise;
  • kullanıcı adı: admin
  • Şifre : ttnet
yazarak giriş yapmayı deneyin.
Uyarı: Daha önce modem giriş şifresini değiştirdiyseniz, o durumda belirlediğiniz şifreyi bu alana girmeniz gereklidir.

Airties Modem Arayüzüne Şifre Koyma ve Değiştirme

Airties modeminize giriş şifresi koymak isteyebilirsiniz. Şifre ayarları sayfasına giderek, mevcut şifre alanını boş bırakarak, yeni şifre alanına ise, belirlediğiniz şifreyi yazarak değiştirebilirsiniz.
Yeni şifrenizi, belirledikten sonra, kaydet butonu ile yapılan işlemi kaydedin. Belirlediğiniz şifre, modem ara yüz şifresi olarak tanımlanmış olacaktır. Airties modem ara yüzüne girişte bu şifreyi kullanmanız gereklidir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.