MobilShift

trackid sp 006 Hatası ve Çözümü

24.10.2017
99
trackid sp 006 Hatası ve Çözümü

trackid=sp-006 nasıl silinir? Bir çok farklı site ve web sayfasında trackid=sp-006 Hatası alınabilir, Youtube, Facebook, Hotmail, Google veya Gmail fark etmez, trackid=sp-006 Nasıl Kaldırılır? Hatası aldığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını yazımızda bulabilirsiniz. trackid=sp-006 Nedir ve Nasıl çözülür?

trackid=sp-006 Hatası Nedir?

trackid=sp-006 hatası sisteminizde tarayıcı üzerinde çalışan ve sizi yönlendiren bir virüs tarafından gerçekleştirilmektedir, trackid=sp-006 hatası aldığınızda arama yaptığınız web sitesinin URL kısmının son bölümüne bu terim eklenir ve arama sonuçları bu durumdan etkilenir ve bu istenmeyen bir durumdur. Arama yaptığınız terim hangi site ise, Mynet, Instagram ya da e-devlet veya e-okul hiç fark etmez, karşınıza bu yönlendirme çıkabilir.

trackid=sp-006 Hatsı Çözüm yolları nelerdir?

trackid=sp-006 hatasının çözüm yolları çok farklı olabilmektedir, buna göre tarayıcı hatası olabileceği gibi, farklı sistem dosyalarına sızan bir virüs kaynaklı da olabilir. Bu hatayı çözebilmek için kullandığınız tarayıcıyı sıfırlayarak, bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

Tarayıcı resetleme ve sıfırlama işlemi farklı şekiller yapılmaktadır, Chorme ve Firefox tarayıcı sıfırlama nasıl yapılır, daha önceki konularda anlatmıştık, bu konu anlatımlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun dışında, tarayıcı ayarlarını değiştirmek ve ana sayfanıza yerleşmiş bir virüs bu hataya sebep olabilir, bu durumda tarayıcınızın ana sayfanızı değiştirmek işe yarayabilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz.

Chrome Anasayfasını Google Yapma

trackid=sp-006 hatasının çözüm yollarından bir tanesi de Chrome tarayıcısını açarak, sağ üstte yer alan üst üste üç nokta simgesine tıklayarak açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Burada “Ana Sayfa düğmesini göster” seçeneğini Aktif hale getirin, burada yeni sekme sayfasını “Google” olarak değiştirin.Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.