MobilShift

TP-Link TL-WA850RE Kurulum İşlemleri

31.10.2017
87
TP-Link TL-WA850RE Kurulum İşlemleri

Kablosuz modeminizin sinyal gücü zayıf geliyorsa Wi-Fi güçlendirici olarak isimlendirilmiş ara bir cihaz işinizi görebilir.  Sinyalleri yetersiz kaldığı ya da uzak mesafelerde yaşadığınız bağlantı sorunları için bu cihaz kullanılabilir.
TP-Link TL-WA850RE cihazı nedir, nasıl kullanılır ve ayarları nasıl yapılır kısaca anlatalım.

Cihaz aynı anda, kablolu bir ağı kablosuz özellik kazandırmak içinde kullanılır. TP-Link TL-WA850RE modeli kompakt bir yapıda ve güç kaynağına bağlanan bir adaptör şeklinde ve hemen alt kısmında ise, bir Ethernet girişine sahip bir cihazdır.

Cihaz içinde yer alan WiFi özelliği ve WPS teknolojisi sayesinde, hem kablo ile gelen veriyi WiFi sinyallerine dönüştürür hem de gelen sinyalleri güçlendirmek suretiyle kapsama alanını genişletir.

TP-Link TL-WA850RE Kurulum ve Kullanım

Sinyallerinizi güçlendirmek ve var olan ağınızı genişletmek için kullanabileceğiniz Wi-Fi güçlendirici bir cihazdır. Kullanması pratik ve basit olmasına rağmen çekim gücü uzak mesafelerde etkili olan bu cihaz için ayarları şu şekilde yapabilirsiniz.

Cihaz kullanımı ve kurulumu ise, şu şekildedir, cihaz güç kaynağına takılır ve üzerinde yer alan WPS butonuna basarak, modem ile bağlantı kurar, ancak ana modemde WPS özelliği olması gerekmektedir, aksi halde bu cihaz güçlendirme için kullanılamaz.

TP-Link TL-WA850RE kullanımı için ana modeminizde de WPS özelliğinin olması gerekmektedir. Eğer ana modeminizde bu özellik varsa kullanılabilir ve şı şekilde çalıştırılır.

TP-Link TL-WA850RE ile ana modem üzerinde yer alan WPS butonlarına basarak özellik aktif edilir ve yaklaşık 2 dakika içinde bağlantı sağlanır, bağlantı kurulduktan sonra, yeni cihaza bağlanarak internet bağlantısı sağlanır.

Doğru bağlantı sağlandığını anlamak için, cihaz üzerinde yer alan Led ışığın yanıp sönmesini bekleyin, bu bağlantının olduğunu göstermektedir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.