MobilShift

Tp Link TD-W8970 Modem Kurulumu | Web Arayüzü Girişi

31.10.2017
79
Tp Link TD-W8970 Modem Kurulumu | Web Arayüzü Girişi

Tp Link TD-W8970 modeminizi kurmak, web ara yüzü ile giriş yaparak kablosuz ağa bağlanmak ve kurmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız. Tp Link TD-W8970  modeli için tüm modem kurulumu ve web ara yüzü şifresi nedir?

Tp Link TD-W8970 Modem Şifresi

Modem girişi yapabilmek için, lokal ip adresi üzerinden bir şifre ile giriş yaparak, modem ayarlarına girerek, kablosuz ağ ayarlarını da yapabilirsiniz. Bunun için Tp Link TD-W8970 lokal ip numarası olan 192.168.1.1 adresini, tarayıcınıza yazarak klavyeden enter tuşuna basarak, giriş ekranına ulaşınız.
Giriş Ekranında kullanıcı adı ve şifre alanlarına admin ve şifre alanına admin yazarak modem ara yüzüne giriş yapın, Tp Link TD-W8970 modem ara yüzünde, kablosuz ağ bağlantınızı yapılandırmak için, aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Tp Link TD-W8970 Web arayüzü girişi Kullanıcı adı ve Şifresi

  • Kullanıcı adı :admin
    Şifre: admin

Eğer cihazı bir servis sağlayıcıdan almışsanız, bu durumda varsayılan modem şifresi, servis sağlayıcı tarafından verilmiş olabilir, bu durumda bunları kullanmanız gereklidir.

Tp Link TD-W8970 Kablosuz Ağ Kurulumu ve Şifre Belirleme

Modem ara yüzüne girdikten sonra, sağ tarafta yer alan “Kablosuz” seçeneği ile geleceğiniz ayar kısmında “WDS” etkinleştirme kutucuğunu işaretleyin, hemen altında açılacak olan iletişim kutusundan Şifreleme seçenekleri şu şekilde ayarlayınız.
Anahtar türü ve Şifreleme seçeneklerini aşağıdaki şekilde ayarlayınız. Hemen ardından Parola yazan kısma bir parola belirleyiniz. Bu parola kablosuz ağınıza bağlanırken kullanacağınız bir paroladır.

Anahtar Türü: WPA2-PSK
Şifreleme: AES

Ağ güvenliği için, kablosuz güvenliği etkinleştirmeniz ve WPA2-PSK AES şifrelemesini kullanmanız şiddetle önerilir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.