MobilShift

Tp Link TD-W8961N Modem Şifresi ve Kablosuz Kurulumu

31.10.2017
67
Tp Link TD-W8961N Modem Şifresi ve Kablosuz Kurulumu

Tp Link TD-W8961N modeli bir modem için bağlantı ayarları nasıl yapılır? Cihaz kurulum ve ayarları ile ilgili olarak yardıma ihtiyacınız mı var? Modem ayarlarınızı ve kablosuz şifre tanımlama ve kurulumu için teknik desteği bu yazıda bulabilirsiniz.

Tp Link TD-W8961N modem nasıl kurulur ve modem ara yüzüne nasıl giriş yapılır, hangi ip adresinden giriş yapacağım? Tp Link TD-W8961N modeli için yardım rehberi için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Tp Link TD-W8961N Modem Ara yüz Girişi

Modem ayarları ve şifre belirlemek için, modem ara yüzünden ayarlara girmeniz gerekmektedir. Modeme bağlanmak için, bir tarayıcı açarak adres çubuğuna lokal ip adresi yazarak giriş bilgileriniz doldurun ve Ayarlara ulaşın.

Tp Link TD-W8961N Modem Şifresi

Tp Link TD-W8961N modeli için lokal ip adresi  192.168.1.1 olarak belirlenmiştir, tarayıcınıza bu ip adresini yazarak enter tuşuna basarak login ekranına gelin.

  • Kullanıcı Adı: admin
  • Şifre: admin

Tp Link TD-W8961N Kablosuz Ağ Ayarları

Kablosuz ayarları için sağ taraftan Kablosuz seçeneğine tıklayın ve açılan ayar bölümünden “WDS’yi etkinleştir” seçeneğindeki kutucuğu işaretleyerek açılan ayar kutusundan diğer ayarları yapın.

Tp-Link TD-W8961N kablosuz ağ kurulumu ve şifre belirlemek için, Anahtar türünü “WPA2-PSK” seçili ve Şifreleme olarak “AES” seçili olmalıdır.
Hemen altında yer alan Parola bölümünde ise, kablosuz ağ kısmında ise, modem ağ bağlantınız için belirlediğiniz şifreyi yazın.

Ağın güvenlik şifrelemesi için, kablosuz istemcide router’ın PIN Kodunu girdiğinizde veya TD-W8961N’deki “WPS” butonuna bastığınızda otomatik olarak WPA güvenli bağlantı kurulacaktır.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.