MobilShift

Tp Link TD-W8961N Modem Hard Reset Atma

31.10.2017
182
Tp Link TD-W8961N Modem Hard Reset Atma

Tp Link TD-W8961N modeminiz ayar mı gerektiriyor, internete bağlanırken sk sık kesilmeler ve donmalar mı yaşıyorsunuz?

Ya da Tp Link TD-W8961N modeminizin ara yüzüne giriş yapmak ve ayarlarını kontrol mu etmek istiyorsunuz.

Tp Link TD-W8961N ara yüzüne giriş için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Şifrenizi unutmuş olabilirsiniz, O zaman Tp Link TD-W8961N modeme reset atarak varsayılan değerlere dönebilirsiniz.

Peki Tp Link TD-W8961N model cihaza nasıl reset atabilirim?

Cihaza hard reset attığımda neler olur? Hangi veriler kaybolur ve ağ yapılandırmasını yeni baştan nasıl yapabilirim gibi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Tp Link TD-W8961N Hard Reset Atma

Bu işlem, cihazı fabrika ayarlarına döndürür ve cihazı sıfırlar, cihaz ile ilgili olarak yapmış olduğunuz tüm ayarlar ve tanımladığınız veriler ve şifrelerde silinir.
Hard reset attıktan sonra cihaza yeninden bir ağ kurulumu yapmanız gerekmektedir.  Tp Link TD-W8961N Reset Nasıl Atılır?

Cihazın arka kısmında yer alan Reset butonuna 6 ila 10 saniye boyunca basılı tutunuz, cihaz kapanıp açılacak ve cihaz online ışığı yanana kadar yani internet bağlantısı yapana kadar bekleyiniz. 
Cihaza bu şekilde kolayca reset atmış olursunuz, ancak cihazda yer alan tüm ayarlar Fabrika değerlerine dönecektir.

Ayrıca cihaza Web ara yüzünden giriş yaparak Reset atabilirsiniz, bunun için Web tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir, bunun nasıl yapılacağı burada anlatılmıştır. 
Sol bölümde yer alan “Restore Default” seçeneğine tıklayarak karşınıza gelen iletişim kutusundaki “Restore Default Settings” butonuna basarak Hard reset atma işlemini tamamlamış olursunuz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.