MobilShift

Tictoc | Tik Tok Nedir? Nasıl Kullanılır

05.11.2018
219
Tictoc | Tik Tok  Nedir? Nasıl Kullanılır

Tik Tok Video Paylaşma ve Eğlence Uygulaması

Son günlerin en popüler uygulamalarından bir taneside Tik Tok denen uygulamadır. Bu yazıda popüler uygulamalardan biri olan Tik Tok uygulaması nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? bunu anlatacağız. Bu yazımızda Tik Tok ile yapabileceklerinize ayırdık. Tik Tok uygulaması ile neler yapabileceğiniz, nasıl indirebileceğiniz ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgiye ve resmi indirme linklerine yazı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Tictoc Nedir?

Yeni nesil bir iletişim uygulamasıdır, kısa videolar ve ekleyeceğiniz müzikler ile kendinizi daha iyi ifade ederek, arkadaşlarınız ile kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Efektler ekleyerek, dilerseniz şarkı ya da müzik eklemek suretiyle kısa eğlenceli videolar hazırlayabilirsiniz. Tik Tok ile hazırlayacağınız bu kısa videoların nasıl yapıldığınız yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz. Tik Tok Video uygulama üzerinden ayrıca resim, video, belge ve müziklerinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Tik Tok uygulaması, her ne kadar bir iletişim ve mesajlaşma uygulaması olsa da, diğer uygulamalardan farklı özelliklere de sahiptir. Tik Tok uygulaması ile yapabilecekleriniz nelerdir?

tik tok nedir

Tictoc Nasıl Kullanılır?

Tictoc uygulamasını kullanmaya başlamak için ilk olarak kayıt olmanız gerekmektedir, ister mail adresiniz ile ya da sosyal ağlardaki hesaplarınızı kullanarak kayıt olabilirsiniz. Sisteme kayıt olduktan sonra, sol alt kısımda yer alam Mercek simgesi ile profil ya da içerik araması yapabilirsiniz

Uygulama içinden bulduğunuz profilleri dilerseniz takip edebilirsiniz, takip ettiğiniz profillerden yapılacak olan paylaşımlar, ana ekrana düşecektir ve bu profiller ile ilgili etkileşime sahip olacaksınız. Uygulama içinden mesaj veya bildirim alabilirsiniz sağ alt kısımda yer alan kısımdan mesaj gönderebilir alabilir veya gelen mesajları görebilirsiniz.

Tik Tok Video Paylaşma

Uygulamada video paylaşmak için, alt menüde orta kısımda yer alan + simgesine dokunmanız gerekmektedir, artık video kaydetmeye başlayabilirsiniz, burada videonuza efekt veya ses ekleyebilirsiniz. Video oluşturuken dilerseniz “Yükle” seçeneğini kullanarak var olan bir videonuza varsa galerinizden ekleme yapabilirsiniz.  “Efektler” simgesinden yüz filtreleri veya emojileri de videonuza ekleyebilirsiniz. Tüm bu ayarlardan sonra videonuzu hemen paylaşabilirsiniz.

Tik Tok Uygulaması İndirme

Tik Tok Android ve İos işletim sistemlerinde çalışabilen bir uygulamadır ve Resmi indirme linkleri aşağıda yer almaktadır.

google play logo

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.