MobilShift

Telsiz Kullanım Ücreti Nedir

18.06.2016
26
Telsiz Kullanım Ücreti Nedir

Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?

Telsiz Kullanım Ücreti nedir, 2016 yılı için nekadar telsiz ücreti öderim? Telsiz Kullanım Ücreti nasıl tahsil edilir? Faturamda bulunan Telsiz Kullanım Ücreti neden alınır. Bu yazımızda da Telsiz Kullanım Ücreti ile ilgili bilgileri paylaşmak istedik.

Faturasız hatlar haricinde, Her faturalı abonenin ödemesi gereken bir ücrettir. Yasal dayanağı ise, 5809 sayılı Elektronik haberleştirme kanunu, 46. maddesi ve 5. fıkrasında yer alan ibareye göre;

 [notification type=”notification_info” ](5) Mobil elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmecilerin faturalı abonelerinden (ön ödemeli aboneleri hariç olmak üzere) alınan ruhsatname ve kullanma ücretleri, işletmecinin sistemine abone olunan ay itibariyle geriye kalan aylar için yıl sonuna kadar eşit taksite bölünerek alınır.[/notification]

2016 yılı için belirlenmiş olan Telsiz Kullanım Ücreti yıllık 18.95 TL’dır, bir çok mobil operatör bu ücreti 12’ye bölerek müşterisinin faturasınailave eder, bir çok kullanıcı farketmese de, her faturalı kullanıcı bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

Telsiz-Kullanım-Ücreti-nedir

Yıllık olarak alınan Telsiz Kullanım Ücreti, 12 ay taksitle tahsil edildiğinde, müşterilerin faturalarına yansıyan bedel aylık olarak 1.58 TL olarak gerçekleşecektir.
Telsiz kullanım ücretini ve yapılan kesintiyi, fauranızın, Diğer Vergiler Harçlar ve fonlar bölümünde takip edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.