MobilShift

Telegram Türkçe Yapma İşlemi

09.01.2018
82
Telegram Türkçe Yapma İşlemi

Telegram uygulaması nedir ve ne işe yarar daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik, Telegram ilk kurulumda Türkçe dil desteği sağlamaz ve İngilizce olarak kurulur. Telegram kurulduktan sonra, hemen Türkçe olarak kullanabilirsiniz, ancak bunun için küçük bir işlem yapmanız gereklidir. Telegram uygulamasını Türkçe yapmak için aşağıdaki yönergeleri uygulayarak hemen Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Telegram Uygulamasını Türkçe Yapma

Telegram’ı Türkçe yapabilmek için, Türkçe dil dosyasına ihtiyacınız vardır, bu dil dosyasına ise, uygulama içinde erişebilirsiniz. Telegram içinde yer alan Telerobot ile bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Telegramı Türkçe yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir nokta, kullandığınız işletim sistemi göre yapılan işlem aynı olmasına rağmen, verilen komutun farklı olmasıdır. Telegramı Türkçe yapmak için gerekli dil dosyasına, ulaşmak için TeleRobot’a bir mesaj göndermeniz gerekir. Bu robot sohbetler kısmında yer almaktadır.

Şimdi kullandığını işletim sistemine göre aşağıdaki kodları yazarak, telerobota gönderiniz ve hemen ardından gelen Türkçe dil dosyasına dokunarak, gelen dosyayı uygulamaya yükleyiniz.

Android – locale android tr
İos – locale ios tr
Wp – locale wp tr
Masaüstü – locale tdesktop tr
Osx – locale osx tr

telegram Türkçe yapmaTelegram Türkçe dil desteğini uyguladıktan sonra ise, işlem başarılı olduğuna dair bir mesaj alırsınız ve Telegram uygulamasını artık Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

telegram türkçe dosyası

 

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.