MobilShift

Telegram nedir nasıl kullanılır | Telegram indir

11.12.2015
552
Telegram nedir nasıl kullanılır | Telegram indir

Telegram nedir, ne işe yarar? Telegram, İngilizce Telgraf demektir, hızlı ve kolay mesaj atmaya yarar. Anlık sohbet ve mesajlaşma dışında, veri transferi, konum bilgisi gönderme, sesli ve resimli mesaj gönderme gibi özellikleri bulunur.  Telegram, oldukça hızlı ve etkili bir mesajlaşma başta olmak üzere, dosya transferi yapabileceğiniz bir uygulamadır. Telegram, masaüstü bilgisayarlarda, tablet ve telefonlarda kullanılabilmektedir.

Telegram ile mesajlar, fotoğraflar, videolar ve dosyaları (doc, .zip, .pdf, vb) sınırsız miktarda göndermenize olanak sağlar. Ayrıca Telegram uygulaması ile 200 kişiye kadar grup oluşturabilirsiniz.

Telegram nedir nasıl kullanılır?

Telegram kullanmak için, bir hesaba sahip olmalısınız, bunun için cihazınıza uygun sürümü uygulama marketinden indirip kurmalısınız. Telegram kurma işlemi de oldukça basittir, uygulamayı cep telefonuna kurmak için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

  • Uygulamayı indirin ve açın
  • Telegram için kullandığınız cep telefonu numarasını girin
  • Sms ile gelen doğrulama kodunu girin
  • Telegram uygulamasında görünmesini istediğiniz profil bilgilerinizi girin
  • Telegram kullanılmaya hazır olacaktır.

Uygulamayı kurduktan sonra, artık rehberinizde yer alan kişiler içinde Telegram kullanan kişiler ile hemen anlık sohbet edebilir, grup kurabilir ve veri, dosya paylaşımı yapmaya da başlayabilirsiniz.

Telegram ile Dosya transferi

Telegram ile bir çok dosya çeşidini, karşı tarafa gönderebilirsiniz, Video, Resim, Pdf, Audio, Dosya, Contact, Location (Konum) gibi birçok formatta dosya göndermenize olanak sağlar. Bu dosta transferlerinde limit ise 1.5 GB, evet yanlış duymadınız, Telegram ile 1.5 Gb kadar olan dosyalarınızı, paylaşabilirsiniz.

telegram nedir

Web Telegram

Telegram ile gelen en güzel özelliklerden bir tanesi ise, Web üzerinden de kullanabilmeniz, mobil cihaz üzerinde kullandığınız şekli ile aynen Web sayfasından girerek mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Web üzerinden, cep ve mobil telefonunuza mesaj yada dosya gönderebilirsiniz. Bu durumda ise Mobil cihazlar ile Bilgisayarınıza dosya aktarmanında en kolay yolunu kullanabilirsiniz.

web telegram arayüzü

Telegram İndirme Mobil cihazlar

Mobil cihazlar için Telegram uygulamasını kullanmak için, desteklenen aşağıdaki sürümlerden telefonunuza uygun olanı indirmeniz gerekmektedir. Telegram, mobil sürümleri, Android, İos ve Windows Phone işletim sistemlerini desteklemektedir. Mobil Telegram uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Telegram şuan için Türkçe desteği sunmamaktadır.

Telegram Mobil Uygulamaları

Telegram Android sürümünde çalışmaktadır, Telegram uygulamasını ücretsiz indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.  Android cihazada Telegram uygulamasını çalıştırmak için aşağıdan uygulamayı indiriniz, kurunuz ve hesap açabilmek için yönergeleri takip ederek uygulamayı çalıştırınız.

Telegram Apple İos- İphone için Telegramı Apple üzerinde İos işletim sistemi kullanan bir cihazda kullanmak için aşağıdaki sürümü kullanmalısınız.

Telegram Windows Phone Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihazda, Telegram kullanabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

Telegram Masaüstü uygulaması

Telegram, Messenger masaüstü uygulaması ile diğer cihazlarla ve kişilerle mesajlaşmaya bilgisayarınızdan da devam edebilirsiniz. Telegram masaüstü sürümü ise Pc, Mac ve Linux işletim sistemlerinde rahatlıkla çalışmaktadır.

telegram pc giriş

Masaüstü Telegram uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Telegramı Türkçe Kullanma

Telegram ilk kurulduğunda İngilizce olarak gelir, uygulamayı daha sonra hemen ve kolayca Türkçe yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yazımızı okuyarak nasıl Telegramı kolaylıkla Türkçe yapabileceğinize dair yazdığımız makalemizi bulabilirsiniz.

 

Telegram Türkçe Yapma İşlemi

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.