MobilShift

Telegram Hesabı Açma ve Kaydolma

30.03.2020
258
Telegram Hesabı Açma ve Kaydolma

Telegram Hesabı Açılır? Anlık iletişim uygulamalarından biri olan WhatsApp alternatifi bir uygulama olan Telegram kullanabilmek için bir hesap açmanız gerekmektedir. Peki Telegram hesabı nasıl açılır, nasıl kullanılır, neler yapılır özellikleri nelerdir?

Telegram Hesap Açma

Telegram, WhatsApp benzeri bir anlık iletişim uygulamasıdır kısaca ama aslında teknik olarak daha fazlasını yapabilmektedir. Telegram ile yapabilecekleriniz anlık mesajlaşma, resim ve uzun videolar gönderme, telefon numarası olmadan hesap açabilme gibi birçok özelliği barındırmaktadır.

Telegram hesap açmak için, uygulamayı cep telefonunuza yükleyiniz, ardından hesap açma işlemlerine başlayınız. Telegram hesabı açarken sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

Telegram Hesap Açma Resimli Anlatımı

İlk adımda “Start Messaging” butonuna basarak hesap açma işlemini başlatmamız gerekiyor, bu ilk aşamadan sonra ekrana çıkan yönergelere göre hareket edeceğiz.

Telegram hesabı açarken, uygulamanın yüklü olduğu cep telefon numarasını yazmamız gerekir. Bu cep telefonuna doğrulama kodu geleceği için numaranızı yazarken dikkatli olun.

Telegram hesabınızı açarken bu adımı cep telefonunuzu yazarak geçiniz.

Şimdi yazdığınız cep telefonu numarasına tek kullanımlı bir kod gönderilmiştir.

Telegram tarafından, telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek bu kodu alınız ve ekranda kod yazan yere doğru bir şekilde yazınız.

Bu aşamada ise, Telegram uygulaması rehberinize erişmek için sizden izin ister. Bunun sebebi ise, rehberinizde kayıtlı olan kişileriniz içinde Telegram kullanan varsa, mesajlaşmak için onları görebilmeniz içindir.

Telegram hesabınızı açarken sizden istenecek olan diğer bir bilgide, fotoğraflarınıza ve medyanıza erişim isteğidir. Bunun amacı ise, Telegram üzerinden dosya veya resim, video göndermek için gerekli olan bir izindir.

Telegram hesap açma aşamaları bu kadar, yukarıda resimli ve detaylı olarak anlatılan işlemleri yaptıktan sonra Telegram hesabınız açılacak ve kullanım hazır hale gelecektir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.