MobilShift

telefonu tv ye bağlamak kablosuz

28.08.2017
134
telefonu tv ye bağlamak kablosuz

Telefonu Kablosuz Televizyona Bağlama

Bir Android cihazı kablosuz ağ üzerinden Televizyona bağlayarak, telefon ekranını Televizyonda anlık olarak görebilirsiniz. Telefonunuz için bu özellik çeşitli marka ve modellere göre farklı teknolojiler adı altında yer alsa da bu işlem Screen Mirroring olarak adlandırılır. ekranı yansıtma olarak adlandıracağımız bu özellik, kablosuz bir ağ üzerinden, telefon içeriğini aynen televizyonda görüntülemenizi sağlar.

Bu işlem için, hem telefonda hemde televizyonda, bir ağ bağlantısı yani WiFi olmasını gerektirir, şimdi bu işlemi nasıl yapabilirsiniz, resimli olarak anlatalım. ekran yansıtma özelliği, Miracast teknolojisi kullanılarak yapılır, bu sebeple Tv’nizde bu özelliğin olması gerekmektedir.

Miracast nedir

Miracast ile ekran Yansıtma

Bu işlem için, Android 4.4 üzeri bir işletim sistemine sahip Android telefon, ve Miracast uyumlu bir Tv’ye ihtiyacınız vardır, aynı zamanda her iki cihazın ortak bir WiFi ağı üzerinde yer almasıda gerekmektedir. Bunun dışında Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sisteminde Miracast yansıtma özelliğini kullanabilirsiniz.

Bir çok yeni Smart televizyonda Miracast desteği bulunmaktadır.

Android cihazınızın üzerinde “Ayarlar” bölümüne girin, buradan sırasıyla;

  • Cihaz bağlantısı seçeneğine dokunun
  • Ekran yansıtma öğesini bulun ve dokunun
  • İşlemi uygulayın
  • Bağlanılabilir cihaz listesine bakın
  • Cihazı seçin ve Bağlan’a dokunun.

 

 

Bunun dışında dosya paylaşımı için kullanılan bir özellik’te Wi-Fi Direct™ olarak adlandırılan bir teknolojidir, bu teknolojiyi destekleyen bir cihaza sahip olmanız durumunda, iki cihaz arasında bağlantıyı kurarak veri ve dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Wi-Fi Direct™ Nedir?

https://www.mobilshift.com/wifi-direct-nedir-ne-ise-yarar-dosya-aktarimi/

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.