MobilShift

Telefonların sar değerleri kaç olmalı

19.06.2016
39
Telefonların sar değerleri kaç olmalı

Telefonların Sar değerleri kaç olmalı?

Piyasada satışı yapılan telefonların Sar değerleri kaç olmalıdır? Mobil telefonların insan sağlığı için önem arz eden Sar değeri miktarları ne olmalıdır? Sar değeri nedir, ve Sar değerinin yüksek olması nelere zarar verir? Mobil akıllı ve Konvansiyonel telefonların Sar değerleri kabul edilebilir aralığı ve standartı ile ilgili bazı bilgilere bu yazı içeriğimizden yararlanabilirsiniz.

Sar değerleri standartları

Sar değerleri; elektro manyetik dalga yayan özellikle mobil cihazların insan vücuduna verdiği manyetizma oranını ölçmek için kullanılan bir ölçü birimdir. Yapılan araştırmalar sonucunda, insan vücuduna zarar vereceği kabul edilen bir miktar belirlenmiştir. Bununla ilgili olarak iki standart bulunur.

Bu standartlar Avrupa Birliği ve A.B.Dstandartlarıdır. Resmi olarak kabul edilen standartlara göre maksimum Sar oranı belirlenmiş ve bu seviyeden daha yüksek olan değerler zararlı olarak kabul edilmiştir.

[bd_table]

Avrupa Birliği A.B.D
2 W/kg 1.6 W/kg

[/bd_table]

Avrupa Birliği ve A.B.D için belirlenmiş olan standartlar bu şekildedir, Türkiye için kabul edilen Sar değerleri Avrupa Birliği standartıdır. Buna göre alacağınız bir telefonun sar değerinin mutalaka ve kesinlikle 2 W/kg altında olmasına dikkat ediniz.

Piyasada daha düşün Sar değerine sahip marka ve modellere ait cihazlarda bulunmaktadır, alacağınız cihazın teknik özelliklerinden mutlaka yaydığı Sar değerini kontrol ederek, .050 ila 0.70 W/kg olması sizin için daha iyi olacağı kanatindeyiz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.