MobilShift

Telefondan Gmail Oturum Açma İşlemi

26.12.2021
181
Telefondan Gmail Oturum Açma İşlemi

Mobil cihazların kullanımının artmasından dolayı bir çok kullanıcı artık işlemlerini mobil olarak yapmak istiyor. Popüler e-posta uygulaması Gmail oturum açma içinde bu durum geçerli. 

Bizlerde bu ihtiyaca cevaben sizlere yardımcı olmak adına Telefondan Gmail oturum açma işlemi nasıl gerçekleşir anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayar ve Mobil cihazlardan yapılan bu tür işlemlerin sonuçları aynı olsa da sadece yapım şekilleri değişiktir. Ara yüzleri farklı olsa da mantık aynıdır.

Telefondan Gmail Oturum Açma Nasıl Yapılır?

Şimdi basit olan bu sorunun cevabını anlatalım. Telefonunuz bir çok sosyal medya uygulamalarının hesaplarını eklemenize izin verir. Bunlardan bir tanesi de Gmail hizmetidir. Gmail hizmetini telefondan kullanmak için, cihazda bir oturum açma işlemi yapmanız gerekmektedir.

Anlatmaya başlamadan bir kez daha uyaralım. Burada anlatılan işlemler mevcut Gmail hesabınız varsa geçerlidir ve eğer bir Gmail hesabınız yoksa oturum açamazsınız. Yapmanız gereken şey  ilk önce bir hesap açmaktır. Gmail Hesap Açmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak daha fazla yardım alabilirsiniz.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır

Cihazınız Android ya da İos kullansın fark etmeden tüm cihazların bir Hesaplar bölümü bulunur. Şimdi Hesaplar bölümüne giderek aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayın.

Telefondan Gmail Hesabı Ekleme İşlemi

  • Telefonunuzun Hesaplar kısmına girin. Buna telefonunuzun arama kısmına “hesap” yazın.
  • Ardından, “Hesap Ekle” sekmesine dokunun.
  • Hesap seçenekleri içinden “Google” sekmesine dokunun.
  • Google hesap ekleme için sizden istenilen bilgileri girin. (Gmail kullanıcı adı ve Şifre istenir)

Yukarıda anlattıklarımız işlemler mevcut bir Gmail hesabını etkiler. Yani Gmail hizmetini telefondan kullanmak üzere yapılan  “oturum açma” işlemidir.  Daha önce de belirttiğimiz gibi Gmail’de yeni bir hesap açma işlemi değildir.  Bu işlem ile bilgisayardan kullanabildiğiniz hizmeti, telefondan kullanabilmek için yapılması gereklidir.

Telefondan Gmail Oturum Açarak Yapabilecekleriniz

Telefondan oturum açarak Gmail hesabınızı yönetebilirsiniz. Bunlar e-posta alma ve gönderme gibi işlemlerdir.  Telefondan Gmail oturum açmanın yanı sıra diğer uygulamalarda giriş ve oturum açmak için kullanabilme özelliğidir.

Örneğin Tiktok, Kwai veya Facebook gibi sosyal medya uygulamalarına kayıt olurken, Gmail hesap bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Tekrar kayıt olmak zorunda kalmadan diğer uygulamalarda oturum açabilirsiniz. Bunun için telefondan bir Gmail oturumu açmak oldukça yararlıdır.

Google Play ve Google Hizmetleri

Telefondan Gmail oturum açarak, tüm Google hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin telefondan en çok kullanılan hizmet olan Google Play mağazasından yararlanabilirsiniz. 

Telefondan Gmail oturumu açmadan Google Play mağazasından bir uygulama indirmeniz mümkün olmaz. Ayrıca Gmail oturumu açarsanız, Youtube uygulamasında kanal açabilir ve izlediğiniz videolara yorum atabilirsiniz. 

Telefondan Birden Fazla Gmail Oturum Açabilir miyim?

Evet, telefondan dilerseniz varsa birden çok Gmail hesabı ekleyebilirsiniz. Yukarıda anlatılan işlemleri her bir Gmail hesabı için uygulayabilirsiniz. Eğer varsa birden fazla Gmail hesabını ekleyebilirsiniz. Sonra hangisini dilerseniz onda oturum açabilirsiniz.

Daha sonra istediğiniz Gmail hesabı arasında geçiş yapabilirsiniz. Gmail E-posta Hesabı Nasıl Alınır

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.