MobilShift

Telefondan chrome kaldırma | Gömülü uygulama

31.08.2015
85
Telefondan chrome kaldırma | Gömülü uygulama

Telefondan chrome kaldırma

Mobil cihazlardan uygulama nasıl kaldırılır? Telefondan Chrome uygulaması kaldırma nasıl yapılır? Chrome’u cep telefonumdan kaldırmak istiyorum, nasıl yapabilirim? Telefonumdan Chrome’u kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Gömülü uygulama nedir?

Android işletim sistemi ve Chrome aynı platformda çalışmak üzere, sistem içine gömülüdür, yani Android ile birlikte otomatik olarak gelir. Gömülü uygulamalar, android üzerinden tamamen kaldırılamaz, ancak devre dışı bırakılabilir. Telefondan Chrome uygulamasını nasıl devre dışı bırakmanız gerektiği aşağıda anlatılmıştır.

 [notification type=”notification_warning” ]Telefonunuzun Android sisteminizin sağlıklı çalışması amacıyla Chrome uygulamasının kaldırılması/ devre dışı bırakılması önerilmez.[/notification]

Android telefondan Chrome kaldırma

Google Chrome, Android telefonda varsayılan olarak gelmektedir, bu uygulamalara gömülü uygulamalar denir. Gömülü bir uygulama sistemden kaldırılamaz.

Android işletim sistemi olan bir cihazda Chrome uygulamasını istemiyorsanız, kaldıramazsınız ancak durmaya zorlayabilirsiniz yada devre dışı bırakabilirsiniz.

Chrome kaldırmak için uygulamalar bölümünden, Chrome uygulama ikonunun üstüne basılı tuttuğunuzda, “Kaldır” yerine “Uygulama bilgisi” şeklinde bir seçenek karşınıza çıkar. Bu seçenek ise bu uygulamanın kaldırılamayacağı anlamına gelir.

 telefondan-chrome-kaldırma-2

Uygulama bilgisi alanında ise Chrome ile ilgili olarak, “Durmaya zorla”  ve “Devre dışı bırak” seçenekleri mevcuttur, buradan devre dışı bırakarak uygulama verilerini de silerek, kullanımdan kaldırabilirsiniz, ancak bu durum Chrome’un telefondan kaldırıldığı anlamına gelmez.

 

telefondan-chrome-kaldırma

Telefondan, Chrome uygulamasını devre dışı bıraktığınızda son olarak bir uyarı alırsınız ve Chrome hizmeti durur. Ancak Chrome’u devredışı bırakmanız önerilmez, sisteminizde sorunlara yol açabilir, Chrome’u devre dışı bıraktığınızda, tüm verileriniz silinir.

telefondan-chrome-kaldırma-1

İphone İos Chrome kaldırma

İos ile çalışan bir sistemde İphone gibi, Chrome uygulaması diğer uygulamalar gibi sistemden kaldırılabilir, bir kısıtlama söz konusu değildir.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.