MobilShift

Telefon sensörleri ve görevleri

28.04.2017
45
Telefon sensörleri ve görevleri

Mobil Sensörler ve görevleri

Akıllı cihazlara, kullanımı kolaylaştırmak ve çeşitli teknolojileri kullanarak, farklı işlemleri yapabilmek için bir çok sensör dediğimiz algılayıcılar bulunur. Bu algılayıcılar, marka ve modele göre değişkenlik gösterseler de, bir çok sensör akıllı telefonlarda standart olarak bulunur. Ancak bazı marka ve modellerde de, kendi geliştirdikleri farklı işlevleri bulunan sensörler yer alabilir. Bir akıllı telefonda standart ve özellikle sensörleri ve incelemelerini faklı konularda ayrı ayrı işlemiştik.

en ucuzundan en pahalısına olmak üzere, bir telefonda birden fazla sensör yer alır. Örneğin, Standart sensörlere örnek olarak, Grycope, Accelmeter ve Proximity sensörler bulunur. Bunlar genelde telefonunuzu döndürdüğünüz de, ekranın otomatik olarak dönmesini sağlar, yada yanağınızı yaklaştırdığınızda ekranın kapanması gibi işlevleri bulunur.

Basit ve standart sensörler haricinde de yüksek teknoloji isteyen sensörlerde bulunur, göz bebeği, iris tarama yada parmak izi okuma sensörleri bunlara örnek olarak gösterilebilir, aşağıda, mobil cihazlarda kullanılan sensörler, işlevleri ve görevleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mobil Sensörler ve görevleri

İris tarayıcı nedir & İris Sensörü ne işe yarar

G-sensor nedir ne işe yarar

Accelerometer sensör nedir

Ortam ışığı sensörü nedir

https://www.mobilshift.com/yakinlik-sensoru-ne-ise-yarar/

Color spectrum sensor

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.