MobilShift

Telefon saati ayarlama | Android ve Tüm modeller

25.10.2015
51
Telefon saati ayarlama | Android ve Tüm modeller

Android saat ayarı nasıl yapılır?

Telefon saati ayarlama, saat ve tarih ayarlama nasıl yapılır? Cep telefonumun saatini nasıl geri alacağım, otomatik geri alma iptal edilebilir mi? Telefonlarda saati kolayca geri alabilirsiniz, bunun için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Burada anlatılan işlemler, aşağıdaki modelleri destekler ve tüm ayarlar aynı şekilde yapılır.

Samsung Galaxy A3, A5, A7 ve A8, Galaxy S3, S4, S5 ve S6 serisi, Note 4 ve 5 serisi olsun, Lg G2, G3 ve G4, Sony Xperia z1, z2 ve Z3 compact olsun, Htc Desire 816, 820 ve desire eye serisi, M8 ve m9, Discovery modellerinde sat ayarlama bu şekilde yapılır.

Android bir cihazda manuel olarak saat nasıl ayarlanır? El ile saat ayarlama işlemi yapma, otomatik sat devre dışı kalsın, saati ben ayarlayayım diyorsanız, aşağıdaki işlemleri yapınız. Herhangi bir nedenle saati manuel olarak ayarlamak isterseniz, bunu Android için hızlıca ve basitçe yapabilirsiniz.

Android saat ayarlama

İster samsung, ister Sony Xperia yada Lg veya Htc markalı bir telefona sahip olun farketmez, Android ile çalışan bir işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır. Android, saat ayarlama ayarları için cihazın üstten çekerek bildirimler kısmını açınız. Burada android cihazın en üst bölümünde bulunan, batarya, wi-fi ve Mobil veriler gibi ayarlara kısa yoldan giriş yapmak için kullanılan bölümdür, burayı açınız.

Bu bölümden saat ve tarih yazan yere basılı tutarak, saat ayarlama kısmına ulaşınız.

Tarih ve saat ayarları bölümü açılır, buradan “Saati ayarla” menüsüne dokunun, saatinizi ayarlayabileceğiniz bir kısım çıkar.

Burada Dikkat etmeniz gereken nokta ise, “Otomatik tarih ve saat” seçeneğinde bulunan tik işaretini kaldırmalısınız, aksi halde manuel saat ayarlama aktif olmayacaktır. Bu işlem sonrasında, “Saati ayarla” seçeneğine dokunarak saati ayarlamalısınız.

Buradan açılan kısımdan saati ayarlama kısmını yukarı tuşlarla ayarlayınız ve “Tamam” tuşuna basınız. Saatiniz ayarlanmış olacaktır.

 

Kaydet

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.