MobilShift

Tbt nedir | Ne demek

27.10.2016
157
Tbt nedir | Ne demek

Tbt ne demek

Son günlerde karşımıza daha çok çıkan bu kelimenin tam olarak anlamı nedir? Tbt ne anlam ifade ediyor, dahası ne işe yarıyor? İngilizce Throw Back Thursday kelimesinin baş harflerinden oluşan bu kısaltmanın tam olarak Türkçede karşılığı olmamasına rağmen geçen perşembe yada eski perşembeler anlamında bir deyim olarak kullanıldığı belirtilmekte. Bu kısaltma ise İnstagram’da kullanılan bir etiket sistemi olan Hashtag ismi olarak son günlerde popüler olmuş durumda.

tbt-nedir

TBT ne İşe yarıyor?

İnstagramda, etiket sistemi ile bir çok resim artık yüklenirken, ilgili bir çok kişininde dikkatini çekmesi amacıyla etiketleniyor, buna is İnstagram Hashtag deniliyor, bu uygulama İnstagram da bir çok kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Bu etiket sistemleri ise, güncel bazı olaylar veya durumlara göre popüler olabiliyor, işte TBT tam burada devreye giriyor? Bu etiketi kullananların sayısı gözle görülür bir şekilde artmaya başlayınca TBT nedir ne amaçla kullanılıyor insanlar tarafından merak ediliyor.

tbt-nedir-1

Şu anda İnstagram da TBT etiketli 335 Milyon fotoğraf olduğu tahmin ediliyor, her ne kadar popüler olarak daha fazla kişiye ulaşmış olsa da TBT etiketli fotoğrafların paylaşılması zamanla dahada artmaya devam edecektir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.