MobilShift

Tbt Nedir | Ne demek | TBT Açılımı

20.10.2017
61
Tbt Nedir | Ne demek | TBT Açılımı

Son günlerde karşımıza çıkan konulardan birisi de Tbt kavramı, peki tam olarak TBT nedir, ne anlama geliyor ve açılımı nedir? İnstagram ve Twitter gibi servislerde kullanılan bir etiket sistemi olan TBT etiketi ne işe yarar? Hakkında merak ettikleriniz ve kelimenin tam açılımı nedir?

Bu yazımızda, size Tbt etiketi nedir, ne işe yarar ve ne anlama gelir, sonucunda nasıl kullanılır? Hakkında bilgi verilmeye çalışılacaktır. Tbt ile alakalı olarak anlayamadığınız veya kelime açılımını öğrenmek isterseniz, yazımızda bulabilirsiniz.

tbt nedir

Tbt ne demek?

Tbt bir etiket sistemidir, bildiğiniz gibi İnstagram’da bir çok resim etiketlenerek paylaşılabiliyor, bu etiketlerden birisi de TBT’dir. Tbt olarak etiketlenmiş olan bir resim aslında geçmişe dönük bir anı hedeflemektedir. Geçmişte kalan ve o ana ait olmayan bir kavramdır.

Tbt Açılımı Nedir?

Kelime anlamı Throw Back Thursday, “Perşembe Gününden Kalan” ya da Perşembeden bir kesit gibi anlamlara gelen İngilizce bir deyimdir, ama nasıl ki Türkçe deyimler, İngilizcede farklı bir anlam taşıyorsa, bu etiket aynı şekilde isimlendirilmiş, aslında tam Türkçe karşılığı ise nerede o eski günler olarak bir anlam ifade ediyor ve bu şekilde kullanılıyor zaten.

Tbt Nasıl Kullanılır?

Tbt etiketini, eskiye dayanan bir anıya ait bir resim ile paylaşabilirsiniz, bu etiket ile paylaşılan resimler eskiden kalan bir anıyı ifade etmek için kullanılır. İnstagram veya Twitter üzerinde kullanılan bu etiket dünya üzerinde oldukça popüler olmuş ve bir fenomen haline gelmiştir.

 

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.