MobilShift

Tapu sorgulama isme göre

03.11.2016
47
Tapu sorgulama isme göre

TKGM tapu sorgulama işlemi nasıl yapılır? İsimden tapu nasıl sorgulanır, tapu bilgilerini öğrenmek istiyorum. Bir parsele ait tapu bilgilerini öğrenmek için internetten nereden ve nasıl sorgulama yapılabilir? TKGM tapu ve Ada Parsel sorgulama işlemi ile ilgili bilmedikleriniz ve bilmeniz gerekenler nelerdir?

TKGM İnternetten Ada ve Parsel bilgilerini bildiğiniz veya coğrafi olarak harita üzerinden bir yerin bilgilerini ve konumunu size verebilir, bu hizmet ücretsizdir ve herhangi bir kayıt işlemine gerek yoktur, dilediğiniz kadar ve dilediğiniz yerin bilgilerine ulaşabilirsiniz, ancak burada ulaşacağınız bilgiler sınırlıdır, sorguladığınız ada ve parselin nereye isabet ettiğini, yüzölçümünü ve taşınmaz tipini öğrenebilirsiniz.

tapu-sorgulama

Tapu Bilgilerini öğrenme

İnternet üzerinden kendinize ait olmayan bir yerin tapu Malik bilgilerini öğrenmeniz mümkün değildir. Bu işlem için taşınmazın kendinize ait olması zorunludur, kendinize ait, arsa, tarla veya taşınmazın bilgilerini ise E-Devlet üzerinden T.C Kimlik bilgileriniz ile giriş yaparak yani oturum açarak öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.