MobilShift

Swiftkey Nedir | Ne işe Yarar

22.12.2017
54
Swiftkey Nedir | Ne işe Yarar

Android veya İos işletim sistemi ile çalışan bir akıllı cep telefonuna sahipseniz, standart olarak belirlenmiş klavye kullanırsınız, ancak dilerseniz bu klavyeyi, değiştirmeniz mümkün, Swiftkey Klavye; özelleştirilmiş bie klavye uygulamasıdır.

Swiftkey Klavye Nedir?

Standart bir klavyeden daha farklı bir çok özelliğe sahip bu tarz bir çok uygulama vardır, Swiftkey klavye ise, bu tür klavyeler içinde en popüler ve yaygın olanıdır, akıllı cep telefonu kullanıcıları arasında, en çok tercih edilen bir klavye uygulamasıdır.

Swiftkey Klavye, hem Android hemde İos platformlarında çalışan sürümlere sahip bir uygulamadır, telefonunuza uygun olan klavye uygulamasını, yazımızın alt kısmındaki indirme bağlantılarını kullanarak indirebilirsiniz.

Swiftkey Klavye Nasıl Kullanılır?

Swiftkeykullanımı için, uygulamayı yükledikten sonra, klavyeyi varsayılan klavye ile değiştirmeniz gerekmektedir, bundan sonra, dilediğinizde standart klavyeye geçmeniz mümkündür, bu işlemi ayarlar bölümünden “Giriş ve Diller” bölümünden yapmanız mümkündür.

Swiftkey Klavye Nedir

Swiftkey klavye standart bir klavye için, bir çok yeni alternatif sunar, farklı yazı tipleri ve boyutları, çeşitli kısayollar ve sözlük gibi özellikler yanısıra, emojiler ve farklı ekstra kolaylaştırıcı ve eğlenceli bir çok özelliği kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Ancak üçüncü parti bir uygulama olması sebebiyle, güvenliklerini üst düzeyde tutmak isteyen kullanıcılar için pekte cazip olabilen bir uygulama olmayabilir. Sonuç olarak, farklı bir uygulama üzerinden, klavye ile girilen bilgilerin farklı kişilerin ya da uygulama yöneticisi tarafından elde edilmesi gibi bir risk taşıyabildiğini düşünmekteyiz.

Bu durum ile ilgili bir sorun ya da güvenlik raporu yayımlanmış olmasa da, genede farklı uygulamalrı yüklerken dikatli olmakta fayda olabileceğini düşünüyoruz.

google Play logo apple store logo

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.