MobilShift

Superonline Huawei HG253/S Modem Kurulum ve Sifresi

30.10.2017
99
Superonline Huawei HG253/S Modem Kurulum ve Sifresi
Huawei HG253/S model modem, Süperonline tarafından sağlanan bir modem cihazıdır. Turkcell, fiber internet hizmeti kullanıcılarına vermiş olduğu modem olan Huawei HG253/S modelinin kurulumu nasıl yapışır? Web ara yüz şifreleri nelerdir, modem ile ilgili olarak bilmeniz gerekenler için yardım yazımızı okuyabilirsiniz.

Huawei HG253/S Web Arayüzü Girişi

Huawei HG253/S modelinin web ara yüzü girişi için bilgisayarınızda bir tarayıcı (Chrome, Firefox veya Safari vb.) açın ve adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.
Modem Ara yüzü girişi için bir kullanıcı adı ve şifre istenecektir, buradaki kullanıcı adı ve şifreniz şu şekildedir.
Kullanıcı adı: admin
Şifre: superonline 
Huawei HG253/S Web ara yüzüne giriş işleminizi yaptıktan sonra, kuruluma devam ediniz. Huawei HG253/S modemin, arayüzüne giriş yaptıktan sonra, modem ara yüzündeki ayarların orta bölümündeki “Kablosuz Ağ Ayarları” seçeneğine gelerek bu ayarlara ulaşınız.
Huawei HG253/S modeli için “Kablosuz Ayarları” için yapabileceğiniz ayarlar kısmında, ağ ismi ve kablosuz ağ ayarları için bir şifre belirleyebilirsiniz.
Kablosuz şifre oluştur, kısmında yer alan kutuya yeni belirlediğiniz bir şifreyi yazarak, kablosuz ağ bağlantınızı koruma altına alabilirsiniz.
Burada dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise, Güvenlik seviyesi bölümündeki seçeneği “WPA2” olarak ayarlamanız gereklidir.
Mobil cihazlardan, modeme bağlanmak istediğinizde, burada belirlediğiniz şifreyi girmek suretiyle bağlantı kurabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.