MobilShift

Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu | Çözümü

19.10.2017
35
Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu | Çözümü

Bu hatanın sebebi ne olabilir? Android cihazlarda sıklıkla karşılaşılan bu hatanın kodu ise [RPC:S-7:AEC-0] kayıt altına alınmaktadır, Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu hatasının ve çözüm yolları hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Mutlaka hata sebebi ve çözümü her telefon için aynı şekilde çözülmeyeceğini unutmayınız.

Bu hatanın sebebi, Google Play hizmetinin bir şekilde durdurulması ve normal çalışmaması ile oluşur, bu hatanın bir çok sebebi olabilir, telefonunuzun marka ve modeline göre, kullanılan Android sürümüne ve yüklenen uygulamalara göre değişiklik göstermektedir.

Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu hatasının en fazla karşılaşılan sebeplerinden bir tanesi, Android sürümünün güncellenmesi ile ortaya çıkar, eski sürümde stabil çalışan sistem, güncelleme sonrası hata vermeye başlar.

Google Play Sunucu Hataları için sebepler ve olası çözüm yolları

Çoğu zaman ön belleği temizlemek bu sorunu çözebilir, cihaz ön belleğini temizleyerek sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Bu durumda çözüm yolu, kullandığınız tüm uygulamaların mevcut sürüm desteğinin olup olmadığının kontrol edilmesidir, bunun için uygulama ayarlarından güncelleme yaparak, uygulamaların güncel olmasını sağlamanız gereklidir.

Bunun dışında, bazı hatalı uygulamaların yüklenmesi, özellikle APK diye tabir edilen ve 3.parti yazılımların telefonda kullanılması da bir etkendir, bu durum kişisel güvenliğiniz için hem risk taşır, hem de sisteminize zarar verebilir,

Bu durumda APK olarak yüklediğiniz bir uygulama varsa, kaldırmanız sorunu çözebilir.

Bazı uygulamalar özellikle “Freedoom” gibi, sistem çalışmasını bozarak engelleyebilir, her ne kadar yeni Android güncellemesi ile bu sorunlar ortadan kalkmış gibi gözükse de, eski bir Android sürümü kullanıyorsanız, bu hatayı alabilmeniz olasıdır.

Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu, hatasının diğer bir sebebi de; internet ayarlarınızı kısıtlayan bir güvenlik yazılımı ya da, internet bağlantınızı kontrol eden bir uygulama olabilir, eğer bu tarzda bir uygulama yüklediyseniz kaldırmayı deneyebilirsiniz.

hatanın sebebi olarak diğer olasılık ise, telefonunuzda, orijinal bir “room” yüklü olmaması olabilir, eğer telefonunuz fabrika ayarlarında bir Room’a sahip değilse bu hata sebebi olabilir.

Bu durumda olası çözüm yolu ise, orijinal yüklemesi yapmak olacaktır.

Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu hatası için, telefona “reset” atarak fabrika ayarlarına dönmesini sağlamak bir çözüm sunabilir, cihazı sıfırlayarak hatanın giderildiğini kontrol edin.

Kaydet

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.