MobilShift

Sony xperia z1 android güncelleme

11.08.2015
137
Sony xperia z1 android güncelleme

Sony Xperia Z1 android güncelleme nasıl yapılır?

Sony Xperia Z1 için android son sürüme güncelleme nasıl yapılır? Sony xperia z1 android’in hangi sürümünü destekliyor, Sony Xperia Z1’e son Android güncellemesini nasıl yapacağım. Sony Xperia Z serisinden Z1 modeline Android son sürümü nasıl yüklenir?

Sony xperia Z1 Android güncelleme kontrol

Cihaza güncelleme gerekip gerekmediğini öğrenmek için öncelikle sistemden bir kontrol yapmamız gerekiyor, bunun için yazılım güncelleme kontrolu yapacağız. Telefonun ayarlarına girerek;
Ayarlar > Telefon hakkında > Yazılım güncellemeleri > Sistem güncellemeleri”‘ni kontrol edin. Cihazın otomatik olarak güncelleme yapıp yapmadığını kontrol edin, eğer bir güncelleme yapmış ise Güncelleme tarihi “Son Kontrol Tarihi” burada yazacaktır. Sisteminizin güncel olup olmadığına burdan bakınız.

En yeni kullanılabilir sürüm hangisi

Cihazı satın alma tarihinize bağlı olarak, cihazınız son sürüme sahip olabilir ancak yazılım güncellemeleri, operatöre veya bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak farklı zamanlarda kullanıma sunulabilir. Bu sebeple güncellemeleri takip ediniz.

Sony Xperia Z1 Android güncelleme

Sony Xperia Z1 modeli için Android güncellemesi için Pc Companion isimli programı indiriniz ve kurunuz. Bilgisayarınızın işletim sistemine göre Windows veya Macos sürümü mevcuttur. Cihazınızı Usb ile bilgisayara bağlayınız ve Pc Companion yazılımını açınız.

Telefon modelinizin yazdığı yerin hemen altında, telefonunuzun güncelliği ile ilgili durum bilgisine bakınız. Eğer güncel ise, cihazınız için kullanımda olan bir güncelleme yoktur. Eğer burada bir güncelleme yapılması gerektiği yazıyorsa, yazı üzerine tıklayarak güncelleme işlemine başlayınız.

 

sony-xperia-z1-android-güncelleme

Sony Xperia Z1 modeli için 2015 ağustos ayında Lolipop 5.0 Güncellemesi mevcuttur, yukarıdaki yönergeleri uygulayarak cihazınızın güncellemesini yapabilirsiniz. Pc Companion ile ilgili nasıl kullanılır, ne işe yarar hakkında detaylı bilgi isterseniz, “Pc Companion nedir?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sinem erdem dedi ki:

    Dünyanın ilk sosyal medya platformu buypasa.com açılıyor; Sony Xperia kampanyaları, ücretsiz sanal mağazalar çok yakında sizlerle buluşuyor. Detaylar için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

  2. Serkan Davulcu dedi ki:

    Sony z1 telefonıma gelen son güncelleme android 5.0.2. Keşke göndermeseydiniz.telefonda hiç bir iyileştirme yok.şarj dayanmıyor.arama yaparken kamera açarken hatta menüde bile dolaşırken telefon kasım kasım kasıyor.belleği komple boşalttım sorun zerre kadar düzelmedi.eski işletim sürümünde telefon belleği dolu olmasına rağmen telefon kasmıyor kullanımı iyiydi.arkadaşlar bu sorunu nasıl düzeltirim? Teşekkürler

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.