MobilShift

Sony Xperia XA sim kart nasıl takılır

02.10.2016
441
Sony Xperia XA sim kart nasıl takılır

Sony Xperia XASim Takma

Sony Xperia XAmodeline sim kartı takabilmek için yapmanız gerekenleri, resimli bir şekilde anlatan bir kılavuz hazırladık. Sony Xperia XA için sim ile ilgili bilgileri ve cihaza sim kartı nasıl takabileceğinizi gösteren yazımızı okuyarak, bu konuda bilgi alabilirsiniz. Sony Xperia XA sim takma konusunda sorun yaşıyor yada yanlış bir işlem yapmaktan çekiniyorsanız yazımızı okuyarak kolayca Sony Xperia XA cihazınıza uygun sim kartınızı takabilirsiniz.

Sony Xperia XA Hangi sim kullanır?

Cihazınız tek bir sim kart yuvasına sahiptir ve Nano sim kartı destekler? sony Xperia XA sim kartınızı takabilmeniz için ilk olarak cihaza uygun olan boyutta bir sim kart takmanız gerekmektedir. Sony Xperia XA nano boyutlardaki sim kartları destekler ve sim kart yuvası içinde bir tepsi içinde kullanılır. Cihaza uygun sim kart takma işlemi aşağıda anlatılmaktadır, cihaza sim takma işlemine başlamadan önce cihazınızı kapatınız, cihaz açıkken sim takma işlemi gerçekleştirdiğiniz de cihaz yeniden başlatılır.

sony-xperia-xa-sim

Sony Xperia XA sim takma işlemi

Sony Xperia Xa modelinde sim kart cihazın sol tarafında, üst kısımda yer almaktadır, cihazın sim kart ve mikro Sd kart girişi aynı yer aldığından  bu iki girişi karıştırmayınız. Bu girişler için bir koruma kapağı yapılmıştır, tırnağınız ile korumakapağını yerinden kaldırnız, ama tamamen çıkarmaya çalışmayınız, kapak gevşek bir şekilde cihaza bağlı durumdadır.

Sim kart yuvasında “SIM” şeklinde bir ibare yer alır bu bölüme nano sim kartımızı takabiliriz, bunun içinde Sim kart yuvasında yer alan tutucu yani sim kart tepsisini yerinden çıkarınız. Çıkardığınız sim kart tepsisinin içine nano sim kartınızı yerleştirin ve sim kart yuvasına aynı çıkardığınız şekilde yerleştirin.

sony-xperia-xa-sim-takma-1

Son olarak koruma kapağını yerine yerleştirmek suretiyle Sony Xperia XA modeline sim takma işlemini bitirmiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.