MobilShift

SlideShare hesap silme nasıl yapılır

15.08.2016
41
SlideShare hesap silme nasıl yapılır

SlideShare hesap silme nasıl yapılır? SlideShare hesabınızı kullanmak istemiyor musunuz? O zaman hesabı tamamen kapatmak gerekenlerin anlatıldığı bu yazımızda yer alan resimli yönergelerimizi okuyabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi SlideShare günde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği büyük bir platformdur. Birçok kullanıcı burada bulunan hesaplarını silmek istiyor ancak bunu bir türlü beceremiyor. Bizde bu konuya açıklık getirmek adına sizlere SlideShare hesap silme nasıl yapılır anlattık. Tüm adımları dikkatle takip ettiğiniz takdirde rahatlıkla SlideShare hesabınızı silebileceksiniz.

SlideShare hesap silme nasıl yapılır?

Öncelikle SlideShare’nin web sitesine girip hesabınızı açmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Linkedin hesabınızın bağlı olduğu profilinizi silmek için, Linkedin hesabınıza da giriş yapmalısınız. Peki bu nasıl yapılır? İşte tüm detaylarıyla SlideShare hesap silme

Öncelikli olarak SlideShare hesabınıza giriş yapmalısınız. Oturumunuzu açık tutmanız silme işlemi için gereklidir.

Daha sonra sağ üst köşede bulunan profil bölümünüze mousenin ok işaretini getirip üzerinde tutmalısınız. Bu noktada aşağıya doğru bir menü açılacaktır. Bu menüde Account Settings bölümünü seçmeniz sizi Hesap Ayarlarına aktaracaktır.

Hesap Ayarları sayfasına gidebilmek için öncelikli olarak Linkedin hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Burada Linkedin hesabınızı doğru bir şekilde girdikten sonra Login butonuna basmanız gerekmektedir.

Bu aşamada profilinize giriş yaptıktan sonra Hesap Ayarları bölümünde yukarıdaki gibi bir menü çıkacaktır. Burada bulunan Change Password seçeneği Şifrenizi değiştirin anlamına gelmektedir. Change Password butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Burada bulunan şifre değişikli bölümü yaptığımız iş ile ilgisi olmayan bir noktadır. Bizim işimiz sayfanın altında mavi renk ile yazılmış Delete Account kısmıyladır. SladeShare hesap silme işlemi için basmamız gereken buton Delete Account yazısıdır.

Delete kısmına bastıktan sonra karşınıza hesabınızı silmek istediğinize emin olup olmadığınızı kontrol eden bir seçenek gelecektir. Burada Yes, delete my account düğmesine tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silinmesi için diğer işleme geçebilirsiniz.

Bu noktada karşınıza çıkan ekranın üst kısmında bulunan uzun kutucuğa şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Alt tarafında bulunan 8 adet kutucuktan birini işaretlemelisiniz. Bu kutucuklar hesabınızı neden sildiğinize dair bir gerekçe bildiren içeriklere sahiptir. Bu kutulardan herhangi birini seçtikten sonra Delete Account butonuna basabilir ve hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Son olarak karşınıza hesabınızın 1 gün içerisinde tamamen kapatılıp silineceğine dair bir bilgilendirme iletisi gelir. Artık SlideShare hesap silme işlemi gerçekleşmiş olur ve hesabınız kalıcı olarak kapatılmış olur.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.