MobilShift

Slack Nedir | Ne işe Yarar | Nasıl Kullanılır

27.01.2018
52
Slack Nedir | Ne işe Yarar | Nasıl Kullanılır

Son günlerin popüler hizmetlerinden bir tanesi de Slack isimli servis, Bu yazımızda Slack nedir ve ne işe yarar? Bu konularda biraz bilgi vermek istedik. 2018 başlarında hayata geçen ilginç ve oldukça yararlı bir proje olan Slack, etkinlikler, çalışma grupları ve iş yerinde iletişimi oldukça basit ve hızlı hale getiriyor. Lafı uzatmadan Slack nedir, bahsetmeye başlayalım.

Slack Nedir?

Bir işyerinde, oluşturulan çalışma grupları, takımlar ya da birimler arası iletişim için oldukça gereksinim duyulacak olan bir boşluğu, doldurma açısından Slack önemli bir yer tutuyor. Bir çalışma ofisinde ya da işyerinde, birimler ve takımların ya da proje gruplarının, birbirleri ile iletişimi oldukça önemlidir. Bu gereksinimden yola çıkan, geliştiriciler Slack servisini hayata geçirmiş ve kısa zamanda bir çok kullanıcı tarafından benimsenerek kullanılmaya başlanmıştır.

Ünlü Flickr sitesinin kurucularından olan Stewart Butterfield tarafından geliştirilmiş olan proje; grup içi iletişim temelinde, hizmet vermekte ve bunu yaparkende önemli derecede, kolaylık ve basitlik sunmaktadır. Slack projesinin sloganı  “be less busy” yani “daha az meşgul ol”. olarak seçilmiştir.

Bu sloganın anlamı ise, e-postalar veya bulut dosya ve dizinlerin içinde kaybolmadan, rahatça ve hızlıca etkileşime girebilirsiniz demek oluyor. Slack için söyleyeceklerimiz daha bitmedi, Slack kullanmak için ilk olarak, bir e-posta adresi ile kayıt olmanız yeterli oluyor ve daha sonra, .slack uzantılı bir kullanıcı adı seçerek, web üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz.

Slack Ne işe Yarar?

Slack Servisine Kayıt olunca, kendi alan adınıza sahip olursunuz ve bu alan adı içinde, kullanıcıları davet ederek, iletişime ve etkileşime geçebilirsiniz. Bunun dışında, sol bölümde oluşturduğunuz Tag’lar ile diğer kişilerinde etkileşim içine dahil olmasını sağlayabilirsiniz.

Slack ile oldukça kolay bir şekilde dosya paylaşımı da yapabilirsiniz, sadece sürükle – bırak şeklinde, dosya transferi servis içinden mümkün olabilmektedir.

Bu etkileşimleri paylaşabilir, farklı kullanıcıların açtıkları mesajlara ulaşabilir, ya da direkt olarak mesaj atabilirsiniz. Slack hakkında daha fazla detay için mutlaka denemenizi ve böyle bir servise ihtiyacınız varsa, kullanmanızı öneriyoruz.

Slack Üzerinde Uygulama Kullanma

Slack üzerinde, diğer servisleri kullanmanız ve etkileşim içine dahil etmeniz de mümkün, bunun için sahip olduğunuz bir ve Slack tarafından desteklenen bir uygulama ya da servisi, gerekli izinleri vererek kurabilir ve kullanabilirsiniz.

Slack projesinin en önemli ve güzel özelliklerinden bir tanesi de, bir çok bulut paylaşım servisini veya dosya paylaşım, email marketing gibi, servisleri, sistem üzerinden kullanmanıza olanak sunmasıdır. Yani eklediğiniz ya da halihazırda kullandığınız tüm bu servislerden, Slack içinden de erişerek kolayca kullanmanıza olanak sağlamasıdır.

slack nedir

Slack Nasıl Çalışır Video’sunu izleyin

Kafanızda daha iyi canlanması amacıyla hazırlanmış olan Video aşağıda yer almaktadır, bu videoda, Slack ile neler yapılabilir, basitçe anlatılmaktadır, izleyerek daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Slack Masaüstü ve Windows 10 Download

Slack servisini hem web üzerinden hemde masaüstü bir yazılımdan kullanabiliyorsunuz, ayrıca Windows 10 içinde bir uygulamaya sahip. Slack indirme bağlantısını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz, adrese giderek, buradan işletim sisteminize uygun olan sürümü indirebilir ve kurulumu yaptıktan sonra hesabınıza giriş yaparak kullanabilirsiniz.

slack download

Slack download sayfası için bağlantıya tıklayınız

Slack Mobil Uygulama İndirme

Slack için hazırlanmış olan mobil uygulamaları dilerseniz aşağıda resmi indirme bağlantısından indirebilirsiniz. Slack Android ve İos tabanlı cihazlarda çalışabilen sürümlere sahiptir, telefonunuz için uygun olan sürüm için bağlantıları kullanabilirsiniz.

google play logo

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.