MobilShift

Skype Hesap Silme | Resimli Anlatım

03.08.2017
75
Skype Hesap Silme | Resimli Anlatım

Skype hesabını artık kullanmıyor ve silmek mi istiyorsunuz. Skype hesabınızı silmek için, sizlere için hazırladığımız resimli konu anlatımındaki adımları uygulayabilirsiniz. Skype bildiğiniz gibi Microsoft hesabına bağlı olarak çalışabildiği gibi, farklı bir hesap altında da çalışabilir.

Artık Skype hesabınızı kullanmayacaksanız silmek için aşağıdaki yönergeleri uygulayabilirsiniz.

Skype Hesabı Silme İşlemi

Skype hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken bir kaç bilgiyi aktaralım. Skype hesap silme işleminin resimli anlatım işlemine geçelim. Skype hesabınızı kapatsanız bile 60 gün içinde fikrinizi değiştirme olasılığına karşı tekrar aktif edebilirsiniz. Ancak bu süre sonunda hesabınızda oturum açmaz iseniz kalıcı olarak silinir.

Skype hesabınıza bağlı olan Microsoft, Outlook, Xbox, OneDrive gibi hizmetlerde silinir ve oturum açamazsınız. Eğer bunlara rağmen kapatmak isterseniz verilerinizin bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki işlemleri yaparak Skype hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

İlk olarak Skype hesabınızda oturum açınız. eğer şifrenizi unuttuysanız, yeni bir şifre almanız gerekmektedir, Skype hesabınızı silebilmek için hesabınıza tam erişiminizin olması gerekmektedir.

Skype Hesap kapatma sayfasına gidin, karşınıza gelen bilgilendirme yazılarını iyice okuyun ve anladığınızdan emin olun, ardından “İleri” tuşuna basarak Skype hesap kapatma işlemine devam edin.

Bu bölümde Skype hesabınızı sildiğinizde, etkilenecek olan diğer hizmetleri görmeniz ve onaylamanı gerekmektedir. İşaretlenecek alanları işaretleyin ve sayfanın alt kısmındaki kapatma için bir neden seçebileceğiniz alandan birisini seçerek “İleri” tuşuna basarak devam edin.

Skype hesabınızı kapatmış oldunuz tebrikler. Hesabınızın tamamen kapatılacağı tarihi ekranda görebilirsiniz. Bu tarihten sonra hesabınız kalıcı olarak silinir ve geri almanız da mümkün olmaz. Ancak 60 gün içinde Skype hesabınızı kapatmaktan vaz geçerseniz, hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.