MobilShift

Skype Outlook Microsoft Hesabı Kapatma

19.05.2017
40
Skype Outlook Microsoft Hesabı Kapatma

Skype, Outlook ya da Microsoft hesabınız var ama artık kullanmak istemiyorsunuz ve kalıcı olarak silmek ve kapatmak istiyorsunuz. Skype ya da bağlı olduğu ana hesap olan Microsoft hesabını kapatmak için yapmanız gerekenler neler? Kolay yoldan ulaşabileceğiniz Microsoft hesap silme ve kapatma linki ile birlikte yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Skype, Outlook gibi hizmetler Microsoft hesabı ile ilişkilidir ve ana hesap kapatıldığında bu bağlantılı hesaplarda silinir.  Bu bilgileri de verdikten sonra Microsoft Hesap silme için aşağıdaki işlemlerinizi yapınız.

İlk olarak hesap erişiminizin olması gereklidir, hesabınıza giriş için kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmeniz gereklidir. Aksi halde hesap silme işleminizi yapamazsınız. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifremi unuttum işlemi ile yeni bir şifre almanız ve hesabınıza giriş yapmanız gereklidir.

Ardından hesabınız da oturum açarak, işlemlere başlayabilirsiniz.

Microsoft Hesabınızı silmeden önce dikkat etmeniz gerekenler

Hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken bazı bilgiler vardır, hesap silme işlemi 2 adımda gerçekleşir. İlk olarak hesabınızın geri gelme yani fikrinizi değiştirme ihtimaline karşı 60 gün boyunca askıda kalır. Bu süre içinde hesabınız silinmez ve geri alabilirsiniz.

60 gün boyunca hesabınıza giriş yapmadığınız taktirde hesabınız kalıcı olarak silinir. Yani ilk etapta hesabınız dondurulur ve ardından hesabınız silinir.

Dikkat etmeniz gereken bir husus, hesabınız üzerinden ödemeli bir bağlantı varsa sonlandırmalısınız. Skype ya da Outlook veya Microsoft hesabınız kapattıktan sonra askıdaki süre boyunca varsa bir aboneliğiniz ücret ödemeye devam edersiniz.

Diğer önemli bir konuda, bu hesabı sildiğinizde, ilişkili olan Microsoft hesabınız da silinir. Hesabınıza bağlı farklı ürünler kullanıyor olabilirsiniz. Outlook veya Xbox gibi Microsoft hesabınız ile ilişkili olan tüm hesaplar kapatılacaktır. Bunu da göz önünde bulundurunuz. Şimdi artık hesap silme işlemi nasıl yapılır anlatalım.

Skype Hesap Silme İşlemi

İlk olarak yapmanız gereken şey şu şekildedir. Aşağıdaki resimde görülen forma gitmek için kapatma sayfasına gidiniz. Ardından karşınıza gelen uyarıları dikkatlice okuyunuz.  Skype veya Outlook veya Microsoft hesabınızı kapatmaya emin olun.

Evet Skype/Outlook/ Microsoft hesabımı kapatmaya hazırım diyorsanız işleme devam ediniz.

İleri tuşuna basarak ilerleyin ardından karşınıza gelen alanda, ilişkili Skype hesaplarını ve kapatma nedeninizi seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Microsoft Hesap Kapatma Formu için Tıklayın

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.