MobilShift

Sim kart yok hatası Samsung

07.11.2016
231
Sim kart yok hatası Samsung

Samsung Sim Kart Yok Hatası

Samsung sim yok, sim kart takılmadı, bulunamadı, Android işletim sistemi ile çalışan Samsung cihazlarda yaşanılan Sim Kart Yok uyarısı ve çözümleri nelerdir? Samsung cihazlarda yaşanılan sim kart yok hatası neden olur, nasıl giderilir? Sim kart yok uyarısı alıyorum ama sim kartı takıyorum sim kartı görümüyor nedeni ve olası çözümleri nelerdir? Bu yada sizlere Samsung modellerinde yaşanılan ve sim kartı görmeme gibi yaşanılan problemleri çözmeye yardımcı olmak amaçlı bir yazı hazırladık. Samsung sim kart yok hatası ve olası çözümleri için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Samsung Sim kart yok hatasının bir kaç nedeni olabilir, bu sebeplere göre çözüm yolları da değişebilmektedir. Olası ve çok sık olarak karşılaşılan bu sorunlara uygulayacağınız çözümlerden sonra, sorun çözülemez ise bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Samsung Modellerine ait cihazlarda yaşanılan sim kart yok uyarısı neden olur ve nasıl çözülür?

Samsung Sim Kart Yok Uyarı Nedenleri

Sim kartınızın üzerinde yer alan küçük metal tırnaklar zamanla paslanmış veya iletken özelliğini kaybetmiş olabilir, bir diş fırçası yardımıyla limon suyu ile veya sirke ile temizleyiniz, bu işlem varsa pas tabakasını çözecektir.

Cihaz sim kartı görmüyorsa olası sebepler şunlar olabilir, sim kartınız hasar görümüş olabilir, bu durumda sim kartınızı değiştirin veya başka bir sim kart ile deneyin, aynı uyarıyı alıyorsanız o zaman sorun sim kartta değildir, diğer çözüme geçin.

Sim kart yuvanız hasar görümüş olabilir, bu durumda kendi sim kartınızı başka bir telefonda deneyin, çalışıyorsa, sorun sim kartta değildir, sim kart yuvanız hasar görümüş olabilir, gözle görülür bir hasar olup olmadığını kontrol edin, yada tam olarak oturduğundan emin olun.

Sim kartınızı bir aparat yardımıyla kullanıyorsanız yada sim kartınızı farklı bir boyutta olduğu için keserek küçültmüş olabilirsiniz bu durumda da aynı uyarıyı verebilmektedir.

Sim kartınızın mobil şebekeye erişebildiğinden emin olun, sim kartınız bir sebeple kapanmış ve şebeke dışı kalmış olabilir, mobil operatörünüzden kontrol ederek teyit edin.

Eğer telefonunuzda çıkarılabilir bataryaya sahipse, batarya zamanla şişerek sim kart temasını engelleyebilir, bu durumda bataryanızı değiştirmeniz sorunu çözecektir.

Son olarak yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşı, cihaza hard reset atarak fabrika ayarlarına döndürün, ama dikkat edin hard reset uygulaması ile tüm verileriniz silinecektir bu yüzden önemli verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

Tüm bunlardan sonra hala sim kart yok hatası alıyorsanız, cihazı bir teknik servise göndermeniz tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Samsung grand pirme telefon surekli sim çıkartıldı yeniden başlat diyor nolur yardım edin

  2. Mobildler dedi ki:

    Konu içindeki anlatılanları denediniz mi?

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.