MobilShift

Sim kart kaydı yapılamadı çözüm | Avea | Turkcell | Vodafone

30.03.2015
569
Sim kart kaydı yapılamadı çözüm | Avea | Turkcell | Vodafone

Sim kartı hatası alıyorum, sim kartı kaydı yapılamadı hatası nedir, çözümü nedir? Sim kart ile ilgili hatalar içinde en çok alınan hatalardan birisidir. Sim kartlarının kaydının yapılamaması hataları nasıl çözülür?

Sim kartınız Kayıtlı bir telefonda çalışmıyorsa bu uyarıyı alırsınız, Yurt dışından gelmiş ve herhangi bir şekilde Türkiye içinde kaydedilmemiş bir telefonda sim kartınızı kullanıyorsanız bu Sim Kartı Kaydı yapılamadı hatasını alırsınız. Sim kartları sadece Türkiye içinde ve operatör kısıtlılığı olmadığı sürece çalışırlar. Sadece bir mobil operatörde çalışacak şekilde ayarlanmış bir telefonda farklı bir operatöre ait sim kart kullanıyorsanız, bu uyarıyı almanız muhtemeldir.

Bunun dışında yeni açılmış, kapanmış yada taşınmış hatlara ait sim kartları kullanmaya çalıştığınızda da aynı uyarıyı alırsınız. Bunların dışında Sim kartı kaydı yapılamadı hatası çözümü için aşağıdaki yönergeleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Sim Kartları Kesmeyin

Sim kartı kaydı yapılamadı hatası, genellikle sim kart ile ilgili bir problemden kaynaklanır, sim kartlar çeşitli boyutlarda ve özelliklerde olurlar, yeni nesil akıllı telefonlarda sim kart bir tepsi içinde yuvaya yerleştirilir ve sim kartlar genellikle nano dediğimiz küçük boyutlarda olurlar.  Sim kartlar üç çeşittir; Normal, Mikro ve Nano sim kartlar birbirlerine dönüştürmek için kesilirler yada çeşitli aparatlar ile birlikte kullanılırlar, böyle bir durumda Sim kart kaydı yapılamadı hatası alıyorsanız, Sim kartınızı orijinal sim kart ile değiştirmelisiniz. Bu şekilde kullanımlar cihaza ve sim kart içindeki verilere zarar verebilir.

Sim Kart yerleştirme

Sim kartınızı sim kart yuvasına doğru şekilde yerleştirdiğinize emin olunur, çünkü sim kart kaydı yapılamadı hatası, sim kartınızın tam olarak yerleşmediğini gösterir, var olan sim kart tanınmakta ancak tam olarak yerleşmediği için çalışmamakta ve Sim kart kaydı yapılamadı hatası vermektedir.

Sim kart kaydı yapılamadı hatası için dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta, cihazda fiziksel olarak sim yuvasında hasar veya bozulma, deforme gibi birtakım problemler olabilmektedir, böyle bir durum varsa cihazınızı ilgili serviste kontrol ettirebilirsiniz.

Sim kartınız bozulmuş olabilir veya Sim kartınızı yeni aldıysanız Mobil operatör tarafından kullanıma açılmamış olabilir, numara değiştirme işlemi yaptıysanız, eski sim kartınızı kullanmaya devam etmediğinizden emin olunuz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.