MobilShift

Sim kart bloke kaldırma Turkcell

07.11.2016
245
Sim kart bloke kaldırma Turkcell

Turkcell SIM kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır?  Türkcell’de sim kartınız bloke olduysa nasıl kaldırabilirsiniz? PUK kodu mu gereklidir? Turkcell SIM blokesi kaldırma işlemini nasıl yapacağınız konusunda size yardımcı olmak için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Sim Kart blokesi nasıl kaldırılır? Sim kart neden bloke olur ve bloke nasıl kaldırılır?

Turkcell SIM kartınızı taktığınızda PIN kodu isteyecektir, PIN kodu ise, sim kartınız ile birlikte mobil operatörünüz tarafından size verilmiştir. PIN kodunuzu değiştirebilirsiniz. Ancak SIM kartınızı ilk taktığınız zaman mutlaka PIN kodu girmeniz gerekir.

Sim kart neden bloke olur?

SIM PIN kodunuzu unuttuysanız, bu durumda PUK kodunuzu girerek kilidi açabilirsiniz. Ancak SIM PIN kartı 3 kez arka arkaya yanlış girdiğinizde SIM kart bloke olur.

SIM Kart Bloke oldu ne demek?

SIM kart blokesi, SIM kartın tüm özellikleri ve işlevlerinin sınırlandırılması demektir. Kısacası SIM blokesi kaldırılmadan SIM kart çalışmaz. Ancak SIM blokesi kaldırılabilir ve tekrar çalışabilir hale gelir.

Eğer Turkcell SIM kartınız bloke olduysa yapmanız gerekenler şu şekildedir.

SIM kart blokenizi kaldırmak için PUK koduna ihtiyacınız vardır.  PUK kodunuz, sim kartınızı aldığınız zaman size verilen kart üzerine yazan bir numaradır. Eğer puk kodunu da unuttuysanız, Turkcell Hesabım’a giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Puk kodunuzu öğrendikten sonra, sıra geldi PIN numaranızı değiştirme işlemine;

  • Telefonunuz Arama kısmına gelin
  • **05*PUK numarası*yeni PIN numarası*yeni PIN numarası# yazın
  • arama tuşuna basın.

İşlem başarılı ise yeni PIN numaranız değiştirilmiş olacaktır.

Eğer hatalı yaparsanız tekrar deneyebilirsiniz. Ancak PUK kodunuzu 10 defa hatalı girmeniz durumunda SIM kart kalıcı olarak kapanacaktır ve mobil operatörünüzden yeni bir SIM kart almanız gerekecektir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.