MobilShift

Silverlight yan uygulamasını etkinleştir

19.07.2015
157
Silverlight yan uygulamasını etkinleştir

Silverlight yan uygulamasını etkinleştirmene demek, yan uygulamayı nasıl etkinleştirebilirim? Mozilla yan uygulamalar, Chrome Silverlight eklentisi nasıl kurulur? Silverlight ne işe yarar? Mozilla yan uygulama yöneticisi nasıl kurulur?

Silverlight bir yan uygulamadır ve tarayıcı üzerinden çalışması için kurulması gereklidir. Silverlight, internet üzerinden canlı görüntüler ve tv yayınları yapmak için kullanılan bir teknolojidir, bundan yararlanmak için yani canlı yayınları izlemek için tarayıcınızda bu yan uygulama kurulu olmalıdır.

Yan uygulamalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Firefox Silverlight yan uygulaması

Firefox üzerinden Silverlight ile yayın yapan bir platformu izleyebilmek için yan uygulamayı nereden kurabilirim, nasıl kurabilirim ve ücretlimi?

Silverlight yan uygulamasını kurabilmek için Silverlight resmi sitesine giderek bilgisayarınıza indirmeniz gereklidir, daha sonra sisteminize kurmanız gereklidir, Ama yüklü olup olmadığı konusunda tereddütleriniz varsa “https://www.mozilla.org/tr/plugincheck/” adresinden kontrol edebilirsiniz. Bu adrese tıkladığınızda Firefox üzerinde kurulu yan uygulama listesini ve güncelleme durumunu görebilirsiniz. Güncel olmayan yan uygulamaları güncellemeniz gereklidir.

Web üzerinden Silverlight kullanan bir uygulama ile karşılaşırsanız, ekran bu şekilde bir uygulama olmadığını belirten uyarı çıkar ve etkinleştirme için linkte tıklamalısınız, Firefox bu işlem için sizden bir onay ister ve izin verdikten sonra, yan uygulama kurulur. Bu arada Firefox uygulamasını yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.