MobilShift

Silinen blog geri getirme

26.12.2016
8
Silinen blog geri getirme

Blogger üzerinde sildiğiniz bir blog’u geri alabilirsiniz. Blogger üzerinde oluşturduğunuz bloglarınız içinde kalıcı olarak sildikleriniz varsa, silinen bloğunuzu geri getirme imkanınız bulunmaktadır. Bu yazımızda size sildiğiniz bir bloğu nasıl geri alarak kurtarabileceğinizi anlatacağız.

Silinen Blog geri getirme

Bir blogu, Blogger üzerinden sildiniz, sildiğiniz blogunuzu geri alma şansınız devam etmektedir. Ancak blogunuzu kalıcı olarak silmemiş olmanız gerekmektedir, kalıcı olarak silinen bloglar bir daha geri alınamamaktadır.

Bir blogun kalıcı olarak silinebilmesi için, blogunuzu sildikten sonra 90 gün içinde geri alabilmeniz mümkündür. Bu süre sonunda sildiğiniz blog kalıcı olarak silinecektir ve geri almanız mümkün olmayacaktır.

Blogger hesabınızda oturum açarak giriş yapınız. Üst kısımda yer alan Bloglarınızı seçebileceğiniz ok işaretine tıklayarak tüm blogları ve silinmiş bloglarınızı görünüzü. Sol bölümde yer alan “Silinmiş bloglar” linkine tıklayın. Bu bölümde daha önce silmiş olduğunuz bloglarınızın bir listesini göreceksiniz. Burada blog adının yanında gördüğünüz “Silme işlemini geri al” linkine tıklayarak silme işlemini iptal ederek, bloğunuzu geri almış olursunuz.

Bu bölümde size iki, seçenek sunulur, ilki sildiğiniz blogu kalıcı olarak silme diğeri de geri alma işlemidir. Buradan sildiğiniz blogu geri alarak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!