MobilShift

Sigara bırakma uygulamaları | Androis ve İos

02.02.2017
166
Sigara bırakma uygulamaları | Androis ve İos

Sigara bıraktırma uygulamaları

Android teknolojisi ile sigara bırakılır mı? yada İphone kullanarak nasıl sigara bırakabiliriz? Akıllı telefon uygulamaları sayesinde sigara bırakma ve bıraktırma da oldukça yararlı araçlardır. Teknoloji geliştikçe tabii ki hayatımızın her alanına sirayet etmekte, hemen hemen her şeyi bir internette araştırma! Google araması ile fikir yada bilgi sahibi olma konusunda daha fazla ilgileniyoruz. Bu konuya bir örnek sigara bırakma konusunda yaşanıyor, sigara bırakma yada bıraktırma uygulaması olur mu? Olursa da ne işe yarar ve nasıl çalışır? Son günlerde sigara bırakmak isteyenlerin kullandıkları türden uygulamalardan söz edeceğiz.

Sigara Bırakmak için Android ve İos

Google Play mağazasında sigara bırakma uygulaması aradığınız da karşınıza bir çok uygulama geliyor, bu uygulamalardan kimisi yüksek lisans tez projesi, kimi ise yabancı menşeili ama türkçe kullanılabilen uygulamalar. Peki nasıl bir şekilde sigarayı bırakmada kullanılıyorlar.

Sigara bırakma uygulaması nasıl çalışıyor?

Sigara bırakma işinin insanın iradesi ve motivasyonu ile gerçekleşebileceği fikrinden yola çıkan bir kaç girişimci yada fikir adamı diyelim, bu şekilde bir uygulamaya imza atmışlar. Sigara bıraktırma uygulamalarının ana fikri sigarayı bırakma tarihinizi ve içme alışkanlıklarınızı kaydederek, o tarihten sonra ne kadar sigara içmediğiniz ve buna göre ne kadar hem parasal hemde sağlık olarak kazançlı çıktığınızı size göstermekte.

Sigarayı bırakınca kazançlarınız

Sigara kuşkusuz hem maddi, hemde manevi yani sağlık yönünden oldukça zarar vermekte insana, bu zararları görsel olarak yada daha somut bir şekilde ortaya koyduğunuzda insanların moral ve motivasyonlarını arttırmış olursunuz. Bu uygulamaların yaptıkları da budur, sigarayı bırakma tarihinizi girdikten sonra, içtiğiniz paket sayısına bağlı ve bir paket sigara ücretini de baz alarak bazı hesaplama yöntemleri ile hem parasal hemde sağlık yönünden anlık olarak gösterebiliyor.

Sigara bıraktırma uygulamaları-1

Sigarayı bırakma konusunda esas motive olmanız gerken şeylerin başında da sağlık gelmekte, bu uygulama, bazı genel istatistik verilere dayanarak, sizin sigarayı bırakarak sağlık yönünden kazançlarınızı da ayrıca bir sekmede göstermekte. Ayrıca sigara içilirken geçen zamanda, hiçbir parasal değer ile ölçülemez herhalde, uygulamada sigara içmeden geçen zamanda kazanılan zaman olarak gösterilmekte.

Sigara bıraktırma uygulamaları-2

Sigara bağımlılığının azaltılması ve ortadan kaldırılması amacıyla hazırlanmış olan bu uygulamaları, sigara kullannan ama bırakmak isteyenlerin kullanmalarını ve uğradıkları zararları görmeleri açısından önem arz eder, ayrıca bu şekilde  motive olarak daha kolay bırakmalarına yardımcı olacağı kanaatindeyiz.

google-play-logosu

App store mağazasında da İos işletim sistemlerinde çalışan benzer uygulamalar bulunur, bu uygulamalarda aynı şekilde çalışır ama uygulamaların arayüzleri ve kullandıkları motivasyon yöntemleri farklı olabilmektedir.

apple-app-store-logosu

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.