MobilShift

Şarjım çok çabuk bitiyor | Samsung

09.08.2016
155
Şarjım çok çabuk bitiyor | Samsung

Şarjım çok çabuk bitiyor | Samsung A Serisi ve S serisi

Samsung cihazınızın şarjı çok çabuk bitiyorsa ne yapabilirsiniz? Samsung A serisi A3, A5, A7 ve A8 g,b, modellerinde yada S serisi S3, S4, S5, S7 gibi yada note serisi olabilir, Samsung tarafından son günlerde popüler olan J serisi telefonları J1, J3, J5 modelleri içinde geçerli olan bu ipuçları ile şarj miktarınızı biraz daha uzatabilirsiniz. Samsung markalı telefonların şarj sürelerinin uzatılarak, uzun süre kullanılması için uygulamanız gereken bir kaç ufak yöntemi deneyebilirsiniz.

Sarjım çabuk bitiyor Neden olabilir?

Samsung için ilk olarak şarj miktarınızın gideceği kullanım abağlı bir süresi olduğunu unutmayın, normal şartlarda hemen hemen her akıllı telefonun kullanım abağlı olarak 1 ila 2 gün şarj süresi fabrika ayarı olarak gelmektedir, bu süre batarya ömrü ile doğru orantılıdır, batarya mAh miktarınız ne kadar büyükse, şarjınız o kadar daha çok gidecektir, burada ise devreye işlemci, grafik kartı gibi fiziksel donanımınızın tükettiği güç miktarı girecektir. Sonuç olarak telefonunuzda aynı model bile olsa kullanım abağlı olarak farklı şarj süreleri olacaktır. Ama her ne sebeple olursa olsun bir telefonunun en az 1 gün gitmesi beklenmektedir, bu süre full kullanım baz alınarak söylenebilir.

Telefonunuzun şarjı birden sıradışı bir şekilde çok çabuk bitmesinin bazı sebepleri olabilir, bunlardan bazıları son günlerde yüklediğiniz bazı uygulamaların aşırı güç tüketmesi, bataryanızın hasar alması veya arka planda sistem dosyalarının çalışması olabilir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.