MobilShift

Samsung Telefonlardaki Gizli USSD Kodları

27.01.2022
219
Samsung Telefonlardaki Gizli USSD Kodları

Samsung telefonlarda çalışan USSD gizli kodları ile kısa yoldan bir çok işlemi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Android için geçerli olan Samsung cihazlarda kullanabileceğiniz kimsenin bilmediği gizli kodlar ve ne işe yaradığını yazımızdan öğrenebilirsiniz. 

Samsung markalı cihazlar için gizli kodlar nasıl çalışır?

Peki Samsung gizli kodlar ne işe yarar? Gizli kodlar nasıl kullanılır? Telefona zararı olur mu? Bu kodlardan herhangi bir ücret alınıyor mu? USSD kodları olarak isimlendirilmiş olan bu kodlar ile cihazınızda bir çok ayar ve özelliği kullanabilirsiniz. 

Samsung cihazlar için kullanabileceğiniz gizli kodlar, cihazda yer alan bir çok işlemi daha hızlı yapabileceğiniz kısa yollardır.

USSD kodları ne işe yarar?

Cihaz içinden yapamayacağınız bir çok işlemi bu şekilde sadece bir kaç kod yazarak daha hızlı yapabilirsiniz. arama ekranına yazarak ulaşabileceğiniz bu kısa yollar sayesinde cihaz ayarlarına daha hızlı ulaşabilirsiniz. Cihazın bazı özelliklerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. 

Samsung gizli kodlar ile neler yapabilirsiniz?

Telefonunuzda yapmak istediğiniz bazı işlemleri veya ayarları bu şekilde hızlı ve kolayca yapabileceğinizi söylemiştik. Bu tip kodlara USSD kodları denilmektedir. Bu kodlara en iyi örnek IMEI numarası öğrenme işlemidir. *#06# yazarak cihazın IMEI numarasını öğrenmek mümkündür. Bu kod tüm marka ve model cihazlarda çalışan evrensel bir kod olarak bilinir. 

Cihazın markasına veya modeline göre farklı USSD kodları bulunabilir. Cihaz üreticisi tarafından kullanıma sunulan bu kodlar ile belirli ayar ve işlemler yapılabilir.

Bu kodları kullanmak ücretsizdir. Bu kodları kullanırken kodların ne işe yaradığını bilmelisiniz aksi taktirde cihazınıza zarar verebilirsiniz.

Şimdi Samsung markalı cihazlar için uygulayabileceğiniz gizli kodlara göz atalım. 

Samsung Gizli Kod ile Yapabileceğiniz İşlemler

Gizli kod

İşlev
*#06# IMEI Numarası
*#0*# Test Donanımı
*#0808# USB ayarlarını değiştir
*#0228# Batarya durumu
*#0011# GSM Network
*#2222# Donanım versiyonu
*#1234# Yazılım versiyonu
*#9090# Teşhis yapılandırması
*#9900# Döküm modu
*#12580*369# Yazılım ve donanım bilgisi
 *#0283# Ses geridönüşü
*#34971539# Kamera donanım yazılımını güncelleyin
#7465625*638*# Ağ kilidi anahtar kodu
*#2663# TSP ve TSK ürün yazılımı güncellemesi
*#272IMEI#* Ürün kodunu kontrol edin
*#272*IMEI# Alıcı kodu
*#1111# yazılım versiyonu
*43# [çevir] Görüşme beklemede
*135#[arama] Kendi telefon numarası
**04* [eski Pin]*[yeni Pin] * [yeni Pin] # Cihaz PIN’ini değiştir
*#004* [sayı] # Çağrı aktarma
*#004# Çağrı yönlendirme durumu
#004# Çağrı yönlendirmeyi devre dışı bırak
##004# Çağrı yönlendirmeyi sil

Samsung Gizli Kodlar Nasıl Kullanılır?

Samsun için cihazınızda kullanabileceğiniz kodları nereye gireceksiniz? Gizli kodları uygulamak için, cihazın arama ekranına bu kodları yazarak, ardından ‘Arama‘ butonuna basarak arama yapmanız gerekir.

Bundan sonra girdiğiniz kodlar işlenecektir ve ekranda kodların işletiminden sonra gerçekleşen ayarlar görüntülenecektir.

Burada yazan kodlar Samsung dışında Android ile çalışan herhangi bir cihazda da çalışabilir. Ancak bazı durumlarda kullanılan Android sürümüne göre, geçerliliğini yitirmiş veya kullanılamayan kodlar olabilir.

Ancak genel olarak bir çok kod kullanılabilir ve bu sayede temel ayarları bu şekilde kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.