MobilShift

Samsung smart switch nedir

26.05.2015
67
Samsung smart switch nedir

Samsung Smart Switch nedir?  Samsung Smart Switch, Samsung markalı cihazlarda veri yedekleme ve aktarımı için kullanılan bir uygulamadır. Eski bir Samsung cihazdan, yeni bir cihaza veri aktarımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda, telefonda bulunan birçok veriyi, kategorilere göre seçerek yedekleme yapabilirsiniz.

Windows ve Mac sürümleri ile kablolu bağlantı sağlarken, Android uygulamaları ile de kablosuz cihazlar arası veri transferi yapar. Samsung Smart Switch programı ve uygulamaları, Samsung tarafından resmi olarak ücretsiz olarak dağıtılan bir uygulamadır.

Samsung Smart Switch ile Samsung telefonlar arasında 20 cm içerinde veri transferi yapabilirsiniz. Samsung Smart Switch programı Samsung resmi sitesinden indirilebilir ve bilgisayara kurulmak suretiyle kablo ile cihaz bağlanarak veri yedeklemesi yapılabilir.

Samsung Smart Switch programı ile Kablolu bağlantı için cihazın orijinal kablosunu bilgisayarınızın Usb girişine bağlamanız yeterlidir, Samsung Smart Switch programı, cihazı algılar ve ekrana yapılması mümkün olan üç seçenek sunar. Bu seçenekler Yedekleme, geri yükleme ve Outlook Senkronizasyonu’dur.

Samsung Smart Switch nedir

Samsung Smart Switch Yedekleme

Samsung Smart Switch ile yedekleme işlemi için sadece yedekle menüsüne basmanız yeterlidir, Program cihazın içeriğini, Documents>Samsung > klasörüne yedekleme yapacaktır, bu dizin otomatik olarak oluşturulur ve dosyalar burada saklanır. Ama dilerseniz, depolanacak bu dizini değiştirebilirsiniz.

Samsung Smart Switch Geri Yükle

Samsung Smart Switch ile geri yükleme işlemi de en az, yedekleme kadar kolay bir işlemdir, Geri yüklemeye bastığınızda geri yükleme ile ilgili cihaz bilgisi ve yedekleme yapılan dosya zaman bilgisi görünür, geri yüklemeyi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Dikkat! Geri yükleme, sadece yedekleme yapmış olduğunuz verileri yükler, yedekleme yaparken tüm verileri yedeklemediyseniz veri kaybı yaşayabilirsiniz. Yedekleme yaparken tüm verileri seçtiğinizden emin olun.

Samsung Smart Switch için bu seçenekleri değiştirebileceğiniz ve düzenleyebilirsiniz.  Programı açtığınızda sağ üst bölümde bulunan Daha fazla butonuna, basarak açılan alt menüden, Tercihler seçeneği ile bahsetmiş olduğumuz işlemleri yapabilirsiniz.

Samsung Smart Switch uygulamasıni indirin

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.