MobilShift

Samsung şarjım çabuk bitiyor | Güç tasarrufu

29.01.2016
109
Samsung şarjım çabuk bitiyor | Güç tasarrufu

Samsung şarjınız çabuk mu bitiyor?

Samsung akıllı telefonların şarjları çok çabuk mu bitiyor, şarjınız ne kadar uzun süre gitmeli, şarj süresini uzatmak için neler yapabilirsiniz. Samsung S serileri, Samsung Note 5, Samsung A serileri, Samsung J serilerinde şarj sorununu yapacağınız bir kaç ayarlama ile optimize edebilirsiniz. Samsung Şarj süreniz yapacağınız bir kaç ayarla önemli ölçüde uzayabilmekte.

Samsung şarj süresi uzatma

Samsung Ayarlar menüsüne girerek, buradan Güç tasarrufu bölümüne geliniz, burada güç tasarrufu modunda optimize edebileceğiniz bazı ayarlar bulunur.

Güç tasarrufu bölümünde, hangi uygulamaların ne kadar şarj süresi kısaltıyor, bu uygulama ve arka planda çalışan uygulamaları nasıl optimize edebilirim bir kaç kısa ayar yaparak düzenleyelim.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, yüzde cinsinden güç tüketen uygulamaları görebilirsiniz. Burada çok dikkat çeken ve aşırı güç tüketen bir uygulama veya donanım olabilir, normal şartlarda en çok güç tüketen ekran ve wi-Fi ve android Sistemidir, bunun dışında kurulu uygulamalarda aşırı güç tüketebilir.

samsung-güç-tasarrufu

Telefonumuzda güç tüketen uygulamaları tespit ettik, şimdi bu uygulamaları veya donanımları nasıl optimize edebiliriz ve şarj süresini nasıl uzatabilirsiniz, bazı ayarlamalar yaparak bu işlemi yapabiliriz.

Uygulama veya donanımın üzerine basılı tutarak ayrıntılara girin, burada dikkat etmeniz gereken yapacağınız ayarların telefon kullanımınızı etkilememesi. Wi-Fi veya mobil veriyi kapatarak internet erişiminizi kapalı konumda kapatarak şarj sürenizi uzatabilirsiniz.

samsung-güç-tasarrufu-1

Diğer seçenekleri optimize edebilmek için, aşırı güç tüketen uygulamaya dokunarak ayrıntıları görüntüleyerek, izin verilen Ayarları yaparak optimize etmeniz mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.