MobilShift

Samsung şarjı uzatma | Şarjım Bitiyor

29.01.2016
34
Samsung şarjı uzatma | Şarjım Bitiyor

Samsung şarj süresi uzatma

Samsung batarya süresi uzatma ve Güç tasarrufu nasıl sağlanır? Samsung şarjı akıllı telefonların genelinde olduğu gibi, 1 ila 2 gün arası kullanıma bağlı olarak kullanılmaktadır. Samsung Note 5, Samsung S4 veya S5 gibi modelleri yanında Samsung A3, A5, A7 ve A8 modelleri şarjınızıda bu yöntem ile optimize ederek, daha fazla uzatabilirsiniz. Samsung güç tasarrufu sekmesinden yapacağınız bu işlemler ile ekstra bir uygulama kurmadan bu işlemi yapabileceksiniz.

Samsung güç tüketimi azaltma

Samsung akıllı telefonunuzdan ayarlar bölümüne girin, buradan güç tasarrufu alanında, telefonunuzun en çok güç tüketen donanımsal ve yazılımsal uygulamalarını görebilirsiniz. Bu alanda ilk sırayı genelde Ekran almaktadır, telefonun ekran büyüklüğü ve ekran parlaklığı güç tüketimini önemli ölçüde etkiler.

Ayarların üstüne basılı tutarak, ayrıntılara girerek, örneğin ekran parlaklığını azaltabilirsiniz. Diğer güç tüketen bir donanım ise Wi-Fİ modemdir, güç tüketen bu donanım, telefonunuz uyku modunda iken kapalı seçeneğini ayarlayarak, önemli ölçüde güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.

 samsung-şarj-süresi-uzatma (2)Burada her donanım yada uygulamanın, ayrıntılar sekmesinde optimize ayarları bulunur. Bu optimize ayarları bölümüne gidebilmeniz için ilgili ayar üstüne basılı tutun, karşınıza eğer bulunuyorsa güç tasarrufu edebilmeniz için bazı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekleri kullanarak, cihaznızın güç dengesini ayarlayarak önemli miktarda güç tasarrufu ederek şarj sürenizi arttırabilirsiniz.

samsung-şarj-süresi-uzatma (1)Bunların dışında ise, ekstra bazı uygulamalar şarjı bitirebilir, bu uygulamalar içinde kullanmadıklarınız varsa, kaldırın ve sisteminizi temizleyin. Eğer tüm bu işlemlerden sonra hala şarjınızın çabuk bittiğini düşünüyorsanız, son olarak telefonunuzu sıfırlayarak bir Hard reset atınız.

Telefonunuzun User manual- kullanıcı kılavuzu’nda yer alan tahmini şarj sürelerine bakın ve bu değerlerin çok üstünde bir güç tüketimi varsa, telefonunuzu bir servise götürerek kontrol ettirmenizde fayda olabilir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.