MobilShift

Samsung S8 ve S8 Edge Sim Kart Takma

23.06.2017
114
Samsung S8 ve S8 Edge Sim Kart Takma

Samsung Galaxy S8 Sim Kart Nasıl Takılır?

Samung Galaxy S8 veya S8 Edge aldınız, iyi günlerde kullanın. Ancak cihaza sim kart takmanız gerekli, Samsung S8 Sim kart nasıl takılır? Resimli olarak anlatalım. Samsung S8 modeli nano sim kartı kabul eder, bu sebeple uygun bir sim kartı mobil operatörünüzden alabilirsiniz, merak etmeyin çok pahalı birşey değil. Şimdi bu yazıyı okumadan bir işlem yapmayın, Samsung S8 veya S8 edge modeline sim kart nasıl takılır biraz ön bilgi verelim.

İlk olarak cihazı kapalı konuma getiriniz, cihazın sim kart takarken kapalı olması iyi olur. Daha sonra, cihazın sim kart yuvasını bulunuz. Cihazın sim kart yuvasında bir sim ve Sd kart tepsisi bulunur ve her iki kart bu tepsi içinde yuvaya yerleştirilir.

Samsung S8 ve Edge modelinde sim kart yuvası cihazın üstünde yer alır. Aşağıdaki görselde bu açıkça görülmektedir.

Samsung S8 modelinde bu bölümde aynı zamanda Sd kart takma işlemide aynı şekilde yapılmaktadır. Şimdi sıra bu tepsiyi yerinden çıkarma işlemine geldi, bunun için kutudan çıkarak küçük aparatı kullanacağız, sim kart tepsisinin yanında küçük bir delik gözünüze çarptı mı işte aparatın ucunu buraya sokun ve hafifçe bastırın. Şim tepsisi boşa çıkacaktır, artık elinizle çıkarabilirsiniz, çıkarın.

Sim kartınızın çipli yüzü aşağıya gelsin, o şekilde tepsiye yerleştirin. Sd kartınız varsa onuda ön taraf yerleştirin, resimde görüldüğü şekilde.

Totalde; yapacağınız işlem, özet geçecek olursak aşağıdaki işlem adımlarını uygulayarak yapabilirsiniz.

Artık cihazınızı açarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak bundan önce sim kart tepsisinin yerine tam olarak oturduğundan emin olun.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.